Regióny Bratislava

AKTUÁLNE Kuchár JOZEF, obvinený z brutálnej VRAŽDY Patrície, ide do VÄZBY

Zdroj: FB/Polícia SR, internet

BRATISLAVA – Jozef H., obvinený z vraždy ženy v bratislavskom byte, ide do väzby. V nedeľu o tom rozhodla sudkyňa bratislavského súdu. Médiá o tom informoval prokurátor Peter Pilár s tým, že rozhodnutie je právoplatné.

“Sudkyňa pre prípravné konanie po výsluchu obvineného, oboznámení sa s obsahom spisu, ako aj oboznámení sa s vyjadrením prokurátora, obvineného a jeho obhajcu rozhodla, že sa v plnom rozsahu stotožňuje s návrhom prokurátora na vzatie obvineného J. H. do väzby,” priblížil. Rozhodla tak pre útekové a preventívne dôvody.

Hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak priblížil, že Mestský súd Bratislava I vzal obvineného do väzby z dôvodnej obavy, že by mohol utiecť, skrývať sa alebo ináč mariť trestné konanie a dôvodnej obavy, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti.

Obvinenému hrozí trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov. Policajti vo štvrtok (4. 1.) informovali o náleze tela ženy bez známok života v jednom z bytov v druhom bratislavskom okrese. Podozrivého zadržali v piatok (5. 1.) popoludní.