Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE MAPY Začína ďalšia VLNA SNEŽENIA! Bielo bude aj v NIŽŠÍCH lokalitách: Pozor, VARUJÚ pred NEBEZPEČNÝMI javmi

Ilustračné foto: Pexels, Freepik

BRATISLAVA – Dnes ráno si viacero regióny vychutnali pohľad na zasneženú krajinu, do nedeľného rána sa k ním pridajú ďalšie lokality. Nad naše územie totiž zateká studený a vlhký vzduch, ktorý do viacerých oblastí prinesie snehovú nádielku.

Zatiaľ čo dosiaľ sa snehová pokrývka vytvorila len na horách a vo vyššie položených oblastiach severného Slovenska, podľa predpovede iMeteo sa to teraz zmení. “Práve v týchto chvíľach sa začal do našej oblasti zintenzívňovať príliv chladného vzduchu, ktorý počas dnešného dňa natiekol z Ruska nad Poľsko, kde sa vytvoril bazén studeného vzduchu, a ten sa teraz dostáva od severu nad naše územie,” približujú odborníci. Výsledkom toho bude v mnohých oblastiach severného a stredného Slovenska mrazivá a zasnežená noc.

Do rána teploty na celom území poklesnú na +3 až 0 °C, no na strednom a severnom Slovensku pôjdu teploty ešte nižšie a to na 0 až -3 °C. “Vplyvom ochladzovania aktuálne začína pomerne výrazne klesať hranica sneženia, ktorá sa dostane počas dňa poriadne mimo hôr a na severe sa dostane do väčšiny obývaných oblastí,” uvádza portál. Do rána sa na našom území hranica sneženia zníži na severe na 400 metrov. Vďaka tomu by snehové vločky mohli padať aj tam, kde ich túto zimnú sezónu ešte nevideli.

Výstrahy pred snehovými jazykmi a závejmi aj poľadovicou

SHMÚ varuje najmä okresy na strednom a severnom Slovensku pred snehovými jazykmi a závejmi. Výstrahu 1. stupňa vydal od dnes (17.11.) 20:00 do zajtra (18.11.) 20:00.

Meteorológova zo SHMÚ varujú aj pred poľadovicou. Výstrahu 1. stupňa pre vyznačené okresy vydali od dnešnej polnoci do 10:00 nedeľného dopoludnia.