Regióny Banská Bystrica Detva

AKTUÁLNE FOTO Medveď ZAÚTOČIL na DVOCH ľudí: Sú zranení! Na miesto vyslali VRTUĽNÍK

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR, regiony.sk

DETVA – Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR vyslalo vrtuľníkovú záchrannú službu k dvom pacientom v okrese Detva, ktorí mali utrpieť zranenia po napadnutí medveďom.

Na sociálnej sieti o tom informovalo OS ZZS. K incidentu došlo v lokalite Želobudzskej skalky – vrchu v pohorí Poľana. Na miesto bol vyslaný aj Zásahový tím pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR.

Aktualizované 17:00 – Obaja pacienti boli pri leteckom prevoze do nemocnice pri vedomí. “Záchranári po prvotnom ošetrení transportovali do nemocnice v Banskej Bystrici 49-ročného muža s polytraumou a 39-ročného muža s povrchovým poranením ramena,” uviedla hovorkyňa OS ZZS Petra Klimešová.

Stav oboch pacientov po prijatí v banskobystrickej nemocnici je stabilizovaný. “Jeden pacient bol prijatý na kliniku úrazovej chirurgie. Druhý na kliniku maxilofaciálnej chirurgie a podrobuje sa chirurgickému zákroku,” priblížila pre TASR hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta Ružena Maťašeje.

Aktualizované 15:50Podľa ŠOP SR malo k udalosti dôjsť mimo intravilánu a tiež mimo turistického chodníka. “Dvaja muži boli vrtuľníkom prevezení do Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici s poraneniami tváre, dolných aj horných končatín,” priblížila manažérka pre komunikáciu ŠOP Kristína Bocková.