Regióny Bratislava Trnava Top

AKTUÁLNE Mieri k nám ĽADOVÁ pohroma: VARUJÚ pred veľkým NEBEZPEČENSTVOM! TU radšej ostaňte DOMA

Ilustračné foto. Zdroj: Pixabay, Freepik

BRATISLAVA – Počasie na našom území čaká zmena, ktorá zrejme spôsobí problémy hlavne na cestách. Situácia sa podľa predpovedí v noci výrazne zhorší, pričom hrozí nielen sneženie, ale aj ľad.

Nočné zrážky spôsobí front, ktorý zároveň prinesie oteplenie. Vo svojej predpovedi o tom informuje portál iMeteo. “Počasie na našom území začne ovplyvňovať ďalší oklúzny front, ktorý už prinesie plošné zrážky, ktoré budú na západnom Slovensku aj veľmi nebezpečné,” upozorňuje portál.

Podľa najnovších numerických modelov sa očakáva, že by v oblasti západného Slovenska mohlo napadnúť v noci okolo 5 cm nového snehu a sneženie zasiahne aj hlavné mesto. Avšak počasie sa v Bratislave a okolí v nedeľu ráno zmení.

Hrozí vytvorenie hrubej vrstvy ľadu

Oklúzny front k nám totiž prinesie od západu o čosi teplejší vzduch, ktorý sa už prejaví na skupenstve zrážok v oblasti západného Slovenska. Ráno sa v celej oblasti severného a východného Rakúska očakáva intenzívny mrznúci dážď. “Mrznúci dážď by mal doraziť aj na naše územie a konkrétne sú najviac v ohrození okresy Bratislava, Senica, Malacky a Dunajská Streda,” približuje portál s tým, že mrznúci dážď by mal byť v tých oblastiach plošný.

Odborníci preto vodičom hlavne na západe odporúčajú obmedziť jazdu až do oteplenia, ktoré príde v nedeľu dopoludnia.