Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Na Slovensko dnes dorazí SNEŽENIE a prudké OCHLADENIE! Na TOTO sa pripravte

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – Kým v poslednom čase sme si mohli užívať príjemné jarné teploty, ktoré atakovali hranicu +20 °C, v najbližších dňoch sa pripravte na výraznú zmenu. Vyberte zo skríň opäť kabáty, pretože nás čaká ochladenie. Na niektorých miestach môže dokonca aj snežiť.

Viaceré lokality na Slovensku sa tešia z rozkvitnutých jarných kvetov a niekde sú rozkvitnuté aj stromy, čo trápi hlavne pestovateľov. Obávali sa totiž ochladenia, ktoré na naše územie naozaj dorazí. V utorok sme dokonca zaznamenali aj prvé jarné búrky.

Ako informuje portál iMeteo.sk, od stredy treba očakávať s ochladením a aj možným snežením. Potvrdzuje to aj predpoveď počasia na SHMÚ. „Medzi mohutnou tlakovou výšou nad severnou Európou a rozsiahlou oblasťou nízkeho tlaku vzduchu nad centrálnym Stredomorím, Balkánom a Čiernym morom k nám začne prúdiť od severovýchodu o niečo chladnejší vzduch,“ uvádzajú meteorológovia.

Ilustračné foto. Zdroj: TASR – Pavel Neubauer

Vo vyšších územiach aj sneženie

Počas stredy 6. marca bude na väčšine územia polooblačno až oblačno, pričom sa môžu vyskytnúť aj prehánky. Na severe a vo vyšších polohách to môže byť aj sneh, dokonca už od výšky 900 m n. m. Čo sa týka teplôt, tie sa budú pohybovať od +5 °C do +10 °C, v južnejších okresoch až do +15 °C.

Vo štvrtok by mali teploty klesnúť ešte viac a najvyššie denné teploty by mali byť na úrovni +6 °C až +11 °C. V noci zo stredy na štvrtok môžu teploty klesnúť až k nule. Horšie to bude zo štvrtka na piatok, pretože tam sa očakávajú už výraznejšie mrazy. V najbližších dňoch sa preto teplejšie oblečte a dajte pozor aj na svoje rastliny a stromy.