Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Na Slovensko sa valí veľmi VÝRAZNÝ front a VLNA BÚROK: Vieme, kedy a kde udrú najsilnejšie

búrka, búrky, počasie
Ilustračné foto: ZDROJ: Pexels

SLOVENSKO – Začal sa nám mimoriadne teplý, priam letný víkend, no už teraz sa treba pripraviť na prudkú zmenu. Blíži sa totiž ďalšia vlna búrok.

Ako predpovedá iMeteo, nezvyčajne teplý víkend na našom území ukončí studený front, ktorý by mal priniesť vlnu búrok. Prvé búrky by mali udrieť už v nedeľu. “Front, ktorý nás začne ovplyvňovať bude veľmi výrazný. Tiahnuť sa bude naprieč celou Európou a v nedeľu popoludní bude pred našimi severnými hranicami. Prvé búrky by sa počas popoludnia mohli objaviť na severe Slovenska, predovšetkým v Žilinskom a v Prešovskom kraji,” píše portál s tým, že riziko búrok by s pribúdajúcimi hodinami malo narastať.

Najnebezpečnejším sprievodným javom by malo byť len prechodné zosilnenie zrážok. Dobrou správou je, že nateraz sa neočakávajú nebezpečnejšie javy ako krúpy, či silné nárazy vetra.

Búrlivejší bude pondelok

Začiatok týždňa sa už bude niesť v úplne inom počasí než tomu bolo počas víkendu. Front sa totiž bude nachádzať priamo nad našim územím a začne sa tvoriť línia búrok. Nateraz podľa odborníkov ešte nie je možné presne predikovať oblasti, v ktorých búrky hrozia. “Isté však je, že búrky by mali byť plošnejšie a zrejme aj intenzívnejšie ako v nedeľu,” dodáva portál.