Regióny Košice Top

AKTUÁLNE Náhle úplne RUŠIA obľúbenú TELEVÍZIU! Zamestnanci prídu o prácu: Vieme, čo je za tým

televízia
Ilustračná foto. Zdroj: Unsplash

KOŠICE – Na šetrenie v meste doplatila televízia na východe Slovenska. Košická mestská televízia TelKE má pred sebou už iba niekoľko dní vysielania. V júni už fungovať nebude.

Koniec televízie je jedným z následkov aktuálnych šetriacich opatrení a rozpočtového provizória, v ktorom sa metropola východu nachádza. Informuje o tom denník Korzár.

Televízia končí po šiestich rokoch. Prinášala spravodajstvo a publicistiku z Košíc a okolia. U operátora bola dostupná pre desaťtisíce Košičanov, ale aj ostatných divákov po celom Slovensku. Tí jej videá sledovali aj cez cez sociálne siete, kde získala desaťtisíce sledovateľov.

Väčšina tímu príde o prácu

Tím televízie tvorilo 10 zamestnancov s trvalým pracovným pomerom, z toho končia siedmi. Traja ostávajú pracovať v mestskom podniku Košické kultúrne centrá – K 13, pod ktorý televízia patrí.

„O zrušení vysielania TelKE sme sa v súčinnosti s vedením mesta rozhodli na základe balíka úsporných opatrení po informácii o znížení príspevku od zriaďovateľa,“ povedal pre Korzár šéf K 13 Martin Dani.

Šetrenie zasiahne aj platy na radnici či ZOO

Ako približuje denník, návrh, ktorý odklepli mestskí poslanci, ráta aj so škrtmi v mnohých ďalších oblastiach. A to vrátane výdavkov pri propagácii mesta, komunikácii s verejnosťou, pri kultúrnych podujatiach či na reprezentačných výdavkoch.

Súčasťou balíka je aj zníženie výdavkov pre zoologickú záhradu či na opravu dlažby v centre mesta. Poslanci odobrili aj zníženie položky mzdy na radnici o 600 000 eur.

Na druhej strane, návrh, ktorý prešiel zastupiteľstvom, ráta aj s vyplatením sumy 1,4 milióna eur pre mestské časti. Primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) zmeny ostro kritizoval

Prečítajte si tiež:


Veľké ZMENY pre divákov: Na Slovensku pribudnú až ŠTYRI nové TELEVÍZNE STANICE! Prvá štartuje už o pár dní