AKTUÁLNE Nefunguje INTERNET ani TELEVÍZIA! Veľký operátor má VÝPADOK: Odstávky zasiahnu celé Slovensko

SLOVENSKO – Jeden z najväčších slovenských operátorov ohlásil na dnes (26. januára) vo vybraných obciach rozsiahly výpadok. Týka nefunkčnosti televízie a internetu.

Ako Orange uvádza na svojom webe, dnes musia s výpadkom služby Orange Doma (internet, televízia) rátať v lokalite Spišské Bystré, Vydrník, Vikartovce, Betlanovce a Spišský Štiavnik. Dôvodom sú  plánované práce na strane spoločnosti Slovak Telekom, ktoré budú mať dopad na uvedenú službu. S výpadkom musia zákazníci počítať  v čase medzi 8:00 – 16:00 v trvaní 480 minút.

Výpadky siete zasiahnu postupne celé Slovensko

Pripomíname, že počas januára a februára klienti Orange na celom Slovensku môžu zaznamenať aj krátkodobé výpadky hlasovej a dátovej siete v súvislosti s vypínaním 3G siete. Odstávky sa dotknú používateľ všetkých typov sietí. Výpadky sú naplánované v jednotlivých lokalitách na nočné hodiny od 18. januára až do 22. februára.

Výpadky siete pre vypínanie 3G siete. Zdroj: Orange

V stanovených termínoch nastane v rozmedzí 0:00 – 6:00 krátkodobý výpadok signálu na maximálne 20 minút. “Následne by sa malo vaše zariadenie automaticky znovu prihlásiť do siete. Ak sa tak nestane, skúste zariadenie vypnúť a zapnúť,” odporúča zákazníkom Orange. Ak to nepomôže, obrátiť sa treba na technickú podporu dostupnú na čísle 0800 500 555 (dostupná každý deň od 7:00 do 22:00).

Viac o téme: internet, mobilný operátor, odstávka, Orange, vypínanie 3g siete

Súvisiace články