Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Oddnes ZMENA na cestách! Za nedodržanie vám hrozí POKUTA: TOTO treba vedieť

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračná foto. ZDROJ: zregionu.sk

BRATISLAVA/BERNOLÁKOVO – Ak sa dnes chystáte autom do hlavného mesta alebo do jeho blízkeho okolia, mali by ste spozornieť. Úsek diaľnice, ktorý bol doteraz bezplatný, je už opäť spoplatnený. Ak nebudete mať platnú diaľničnú známku, hrozí vám pokuta.

 

V uplynulých týždňoch prebiehali rekonštrukčné práce na Seneckej ceste, ktoré sa v piatok ukončili. V dôsledku týchto prác bol úsek diaľnice od prípojky Bratislava – Zlaté piesky, križovatka diaľnice D1 s cestou I/61 po prípojku Bernolákovo, križovatka diaľnice D1 s cestou II/127 – obojsmerne, bezplatný. To už ale neplatí.

„Verím, že sme týmto krokom pomohli vodičom, aby nestáli v kolónach počas obmedzení, ktoré priniesla rekonštrukcia cesty. Radi takto pomôžeme aj počas ďalších opráv tých ciest I. triedy, kde sa budú dať blízke úseky diaľnic a rýchlostných ciest zadarmo využívať ako obchádzky. Chceme, aby obmedzenia a uzávierky pri opravách ciest ovplyvnili vodičov čo najmenej,“ priblížil minister dopravy SR Pavol Lančarič.

Od pondelka výnimka neplatí

Ministerstvo dopravy SR na svojom webe informuje o tom, že spomenutý úsek bude opäť spoplatnený od pondelka 11. septembra od polnoci (teda z noci z nedele na pondelok). Ak sa teda dnes chystáte prejsť touto cestou, musíte mať platnú diaľničnú známku. V opačnom prípade vám hrozí pokuta, ktorá sa pohybuje vo výške od 50 do 500 eur, najčastejšie však ide o sumu 150 eur.