Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Počasie sa ZBLÁZNILO? Na Slovensko mieri QUITERIA: Najprv tento EXTRÉM, potom vlna BÚROK

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – Septembrové počasie sa s nami zahráva. Upršané hodiny strieda nezvyčajne teplé počasie, hrozia dokonca aj trópy. Pekné dni však čoskoro preruší front s búrkami.

Počasie na Slovensku bude celý predĺžený víkend a aj začiatok týždňa ovplyvňovať tlaková výš, ktorá je natoľko výrazná, že od nemeckých meteorológov dostala aj svoje meno. Volá sa QUITERIA. Informuje o tom portál imeteo. Ako dodávajú jeho odborníci, vďaka tomu je pred nami slnečné počasie bez zrážok.

Hrozia trópy, potom príde zvrat

Tento príliv teplého vzduchu k nám prinesie teploty, ktoré sú na druhú polovicu septembra nezvyčajné. Oproti dlhodobému priemeru budú teploty nadchádzajúce dni až o 8 °C vyššie ako je normál.

Maximálne teploty sa v piatok a v sobotu budú pohybovať na úrovni +18 až +25 °C. Avšak ešte teplejšie má byť od nedele, a to až k +28 °C. Najteplejším dňom by mal byť pondelok, kedy maximálne teploty budú atakovať hranicu až +30 °C.

Teplé a slnečné počasie by malo skončiť v pondelok. “V utorok to vyzerá na ďalší postup studeného frontu, ktorý prinesie na Slovensko vlnu búrok,” dodáva imeteo s tým, že následne má prísť ochladzovanie, pričom nočné teploty sa postupne priblížia aj k bodu mrazu.