AKTUÁLNE Prichádza PRUDKÁ zmena: Už o chvíľu udrú BÚRKY, potom sa výrazne OCHLADÍ a budú aj mrazy

SLOVENSKO – Na Slovensko prichádza výrazná zmena počasia. Dnes hrozia aj búrky, ktoré vystriedajú mrazy. Výsledkom zmeny charakteru počasia bude výraznejšie ochladenie.

Počas dnešného dňa (16.3) bude počasie na Slovensku ovplyvňovať studený front, ktorý prinesie množstvo zrážok. Hrozia aj búrky. „Numerické modely avizujú, že prvé búrky by sa mohli začať tvoriť už okolo 14:00 nad územím Poľska a Českej republiky. Pre nás najpodstatnejší čas je 16:00, kedy by sa prvé búrky mohli objaviť aj na našom území,“ predpovedá iMeteo. Ako dodáva, na našom území hrozia až do zhruba 21:00. Najvyššia šanca ich výskytu bude najmä v oblasti západného a severozápadného Slovenska, a to zhruba 30 %. „Dnešné búrky by na našom území nemali byť intenzívne,“ poznamenávajú odborníci.

Prudké ochladenie

Po prechode studeného frontu treba počítať s postupným ochladením, ktoré zasiahne celé naše územie. V nedeľu ochladenie pocítime najmä na severe, kde teploty nemusia prekročiť +10 °C. „Výraznejšia vlna ochladenia však príde v noci na pondelok,“ uvádza iMeteo s tým, že už noc na pondelok prinesie prvé mrazy, pri ktorých môžu teploty klesať k -4 °C.

Veľmi chladný vzduch bude v pondelok, keď sa denná teplota na severe nedostane nad +5 °C a len v najteplejších lokalitách môžu teploty prekročiť +10 °C. „Okrem ochladenia nás čakajú aj zrážky, ktoré do severných regiónov Slovenska môžu priniesť návrat snehových vločiek,“ dodáva portál.

Viac o téme: búrky, mrazy, ochladenie, počasie, predpoveď počasia

Súvisiace články