Regióny Bratislava Top

AKTUÁLNE Schránky Slovákov zaplavujú faktúry, ktoré NEPLAŤTE! Prídete o peniaze, vieme viac

Ilustračný obrázok. Zdroj: Pixabay (úprava regiony.sk)

BRATISLAVA – Polícia Slovenskej republike upozorňuje ľudí, aby sa mali na pozore. V schránkach viacerých Slovákov sa objavila falošná faktúra, údajne od spoločnosti Telecom.

Odosielateľ žiada zaplatenie za služby. Viacerí, ktorí faktúru dostali, už tento podvod nahlásili. Na faktúre sa uvádza, že ide o Elektronickú refundáciu Telecom, avšak odosielateľov prezradila nesprávne zadaná mailová adresa, z ktorej je jasné, že ide o podvod.

Odosielateľov prezradila predovšetkým uvedená adresa príjemcu. Nejde pochopiteľne o Telecom, ale o podvodnú schránkovú firmu cirkevnej univezity, ktorá sídli na Fidži.

Podozrivé sú aj viaceré gramatické chyby, ktoré sa na faktúre nachádzajú. Tvorcovia falošných faktúr si tiež mýlia základné daňové pojmy, ktoré na faktúre používajú. Podvodníkov prezradilo aj nesprávne používanie termínov náhrada, dvojitý debet a refundácia.

Polícia upozorňuje, aby ľudia v prípade, že faktúru obdržia, radšej prípadnú upomienku skontrolovali u poskytovateľa služieb. Vymáhanie odoslanej platby je v opačnom prípade problematické. Falošných faktúr a podvodných stránok pribúda, preto netreba podľahnúť tlaku rýchlo zaplatiť, a obdržanú faktúru dobre skontrolovať.