Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

AKTUÁLNE SEXY krásky vzali Slovákov útokom! Sľubujú ROZPRÁVKOVÝ život: TOTO je ich SKUTOČNÝ cieľ

Ilustračná foto. ZDROJ: Pixabay, Instagram, TikTok

BRATISLAVA – Chcete zmeniť svoj život? Stačí sa pridať do online skupiny a z pohodlia domu, cez mobilnú aplikáciu vás rýchlo naučia, ako zarábať rozprávkové peniaze. Že ste o tom už počuli a nikdy by ste sa samozvaným expertom na investovanie nesadli na lep? Najnovšie vylepšili taktiku a na sociálnej sieti Tik-Tok stavili aj na mladé a krásne ženy, ktoré lákajú i rovesníčky a slobodné mamičky na finančnú nezávislosť.

Videá, ktoré propagujú investovanie a obchodovanie (trading) na finančných trhoch, majú svoj najväčší boom na Facebooku či YouTube už za sebou. Firmy, ktoré za nimi stoja, sa presťahovali na Instagram a TikTok. Mladých investorov prezentujúcich sa v luxusných autách čoraz častejšie dopĺňajú mladé baby.

Do niekoľkých mesiacov sľubujú dosiahnuť 5-ciferný pasívny príjme. Ba čo viac, niektorí omnoho viac. A to zhodnotenie vstupného vkladu každý deň o 2 percentá. Z pár stoviek eur to pri dvojpercentnom výnose denne znamená až státisíce eur ročne. Na čom sa zarába? Najčastejšie spomínajú Forex, teda trh, na ktorom sa obchoduje s menami, ako napríklad dolár, euro či libra.

Sľuby verzus realita

Ako vstúpiť do tohto biznisu? Na začiatku si stačí zakúpiť členské do vzdelávacej platformy za 199 dolárov, kde nájdete videá, ktoré vám vysvetlia “ako sa na finančných trhoch hýbu peniaze a ako zarábať online.”

Faktom je, že investovaním do akcií firiem, resp. obchodovaním na finančných trhoch je možné zarobiť aj obrovské peniaze. Na druhej strane, väčšina ľudí končí z dlhodobého hľadiska v mínuse. Odborníci preto upozorňujú, že jednoduchý zárobok pre kohokoľvek je mýtus. “Približne 90% prerába svoje peniaze a 9% sa pohybuje okolo nuly. Potom je tu 1 možno 2% obchodníkov, ktorí zarábajú fakt šialené peniaze,” upozornil pre Aktuality Ľuboš Žuffa, ktorý má s tradingom dlhoročné skúsenosti.

Ilustračná foto. Zdroj: freepik.com

“Okolo finančných trhov je množstvo supov, ktorí na celom systéme profitujú a vytvárajú okolo seba ilúziu, aké to je jednoduché. Keby to bolo také jednoduché, tak sme všetci milionári,” dodal s tým, že obchodovanie je v skutočnosti obrovský tlak na psychiku.

Na čom v skutočnosti zarábajú online mentory?

Mnohí síce ovládajú techniku tradingu, ale sami neobchodujú, iba o tom rozprávajú. Ich finančný úspech sa totiž zväčša neskrýva v samotnom obchodovaní, ale marketingu na sociálnych sieťach: na predaji online vzdelávacích produktov a nábore nových ľudí, ktorí produkty predajú ďalším. “Trom ľudom pomôžem dostať sa na zárobok 5000 eur mesačne, 12 ľudom na zárobok minimálne 2,5-tisíc eur a 40 ľudom na zárobok pár stoviek až 1000 eur mesačne,” tvrdí jedna z online mentoriek a podnikateliek. Tak vzniká pomyselná pyramída. Za členské sa platí každý mesiac, dokupovať ponúkajú aj ďalšie balíčky, ktorých cena je už omnoho vyššia.

Aj reakcie na sociálnych sieťach svedčia o tom, že vidine rýchlo a ľahko zarobených peňazí mnohí podľahli. Výsledkom však boli iba financie minuté na online vzdelávanie platformy. A žiaden dlhodobý zisk.