Regióny

AKTUÁLNE Situácia na slovenských cestách sa naďalej komplikuje! Na viacerých miestach sťažuje zjazdnosť poľadovica i sneh

Ilustračná foto. Zdroj: TASR/AP

BRATISLAVA – Situáciu na slovenských cestách naďalej komplikuje poľadovica a sneh. Informujú o tom zdroje dopravných informácií.

 

Slovenská správa ciest (SSC) na webe zjazdnost.sk upozorňuje na poľadovicu na horskom priechode Vrchslatina, tiež na zľadovatený sneh na cestách v obvode Záborské. “Silné sneženie je v lokalite Nové Zámky,” dodávajú cestári. Stellacentrum varuje pred poľadovicou na východnom úseku diaľnice D1 Poprad – Východná i na horskom priechode Homôlka.

Zelená vlna RTVS oznamuje neupravenú cestu a riziko šmyku v úseku medzi Turčianskym Jasenom a Belou-Dulicami. “Poľadovica sa vytvára na trase z Hriňovej cez Látky-Prašivú do Kokavy nad Rimavicou,” dodáva na platforme X. Informuje tiež, že v Bratislave na križovatke Rožňavská/Bojnická sa prepadla vozovka v strede križovatky, vo všetkých smeroch je prejazdný len jeden pruh. V časoch dopravnej špičky treba rátať so zdržaním vo všetkých smeroch.