Domáce Šport

Nad zápasom Slovana visia otázniky. Pozitívne testovaný na COVID-19 má byť aj fyzioterapeut

Futbaloví fanúšikovia Slovana Bratislava si originálnym spôsobom pripomenuli 101. výročie založenia klubu. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

BRATISLAVA – (Redakcia / TASR)  Zástupcovia tímu KÍ Klaksvik žiadajú Európsku futbalovú úniu (UEFA), aby rozhodla o osude stredajšieho zápasu 1. predkola Ligy majstrov so Slovanom Bratislava.

 

Všetci hráči Slovana, ktorí v pondelok odleteli na Faerské ostrovy, mali negatívne opakované testy na koronavírus, no podľa portálu nordlysid.fo bol pozitívne testovaný jeden z členov realizačného tímu slovenského majstra. Mal by to byť fyzioterapeut. Miestne zdravotné orgány podľa tohto zdroja informovali zástupcov UEFA a tá sa situáciou zaoberá. Slovan v pondelok večer oficiálne potvrdil nákazu u jedného hráča a jedného zamestnanca klubu. Obaja majú len mierne symptómy ochorenia, sú v karanténe a neodcestovali s tímom na Faerské ostrovy. Zápas Klaksvik – Slovan by sa mal uskutočniť v stredu o 20:00 SELČ.

Klub v pondelok večer oficiálne potvrdil nákazu u jedného hráča a jedného zamestnanca klubu. Obaja majú len mierne symptómy ochorenia. Nemenovaný futbalista “belasých” s pozitívnym testom na koronavírus mal nastúpiť v sobotňajšom ligovom zápase s ViOnom Zlaté Moravce (1:2). Z trojice, ktorá na Faerské ostrovy neodletela, hral proti ViOn-u iba Vladimír Weiss ml.“Hneď po prílete na letisko Vagar prebehlo opätovné testovanie na prítomnosť Covid-19. Všetci hráči mali negatívne testy a aj v zmysle protokolu UEFA štandardne prebieha príprava na zajtrajší zápas 1. predkola Ligy majstrov s KÍ Klaksvík,” uviedol Slovan v utorok na oficiálnej webovej stránke.

Teraz sa situácia pravdepodobne zmení a pred slovenským majstrom je 24 hodín stresu, nervozity a čakania čo bude ďalej. Ak by UEFA rozhodla o kontumácii stretnutia v prospech majstra z Faerských ostrovov, bol by to škandál medzinárodných rozmerov. Nešlo by ale o nič nové. Európska futbalová únia (UEFA) už totiž podobne zrušila finále predkvalifikácie Ligy majstrov medzi Linfieldom a FC Drita v Nyone. Kosovský tím putoval do karantény vo Švajčiarsku po tom, ako mal už jeho druhý hráč pozitívny test na nový koronavírus. Len niekoľko hodín pred plánovaným výkopom vyšiel najavo ďalší prípad ochorenia COVID-19 v mužstve Drity, jeden hráč mal pozitívny test už pred odletom.

Podľa informácii z Faerských ostrovov zo zdroja od domácich novinárov špeciálna komisia miestnych epidemiológov rozhodla, že každý z výpravy Slovana poputuje do karentény alebo sa vráti rovnakým lietadlom späť na Slovensko. Čo by znamenalo, že sa zápas neodohrá. Čaká sa teraz na definitívne rozhodnutie UEFA. KÍ Klaksvik a jeho funkcionári žiadajú kontumáciu Slovana.

Mohlo by vás zaujímať