Domáce Šport Top

AKTUÁLNE Šporar je už hráčom Sportingu Lisabon. Slovan na ňom zarobí milióny eur

Zápas Európskej ligy vo futbale Slovan Bratislava - SC Braga sa hral pred prázdnymi tribúnami Tehelného poľa. Zdroj: TASR / Jakub Kotian

BRATISLAVA – Slovinský futbalový útočník Andraž Šporar podľa portugalského webu abola.pt v utorok neskoro večer priletel do Lisabonu, aby v priebehu stredy podstúpil lekársku prehliadku.

 

Následne spečatil svoj prestup z tímu slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava do tamojšieho klubu Sporting Lisabon. Pre 25-ročného rodáka z Ľubľany je pripravená zmluva na 4,5 roka, portugalský klub má “belasým” zaplatiť 7 miliónov eur. Táto suma podľa spomenutého zdroja ešte môže narásť o bonus v podobe ďalšieho milióna eur v prípade, ak Šporar v novom pôsobisku naplní stanovené gólové ciele, získa titul, či Sporting postúpi do Ligy majstrov.

“Teraz som veľmi unavený, spal som málo. Viac poviem v stredu, ale som šťastný, že som tu. Dávať veľa gólov? To bude moja misia. Sporting je vynikajúci klub,” povedal Šporar na letisku novinárom. V Sportingu Lisabon je po Benfice Lisabon druhým najpopulárnejším portugalským klubom. Sportingu patrí v tabuľke najvyššej portugalskej súťaže momentálne štvrtá priečka, na lídra Benficu stráca už 19 bodov. Svoju kariéru tu rozbehli aj neskorší najlepší svetoví futbalisti Cristiano Ronaldo a Luís Figo. Šporar v uplynulom kalendárnom roku strelil za Slovan v 46 zápasoch až 36 gólov.

Správu budeme aktualizovať