Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Valí sa na nás VÍCHRICA! Varujú pred BÚRKAMI, vetrom aj snežením: Na TOTO sa pripravte na Slovensku

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – Do Európy preniká rozsiahla tlaková níž, ktorá ako víchrica dostala pomenovanie  WENCKE. Prinesie nepríjemné počasie, v podobe výdatného sneženia, silné vetra a dokonca hrozia aj búrky. Počasie sa zhorší aj na Slovensku.

Keďže budeme v blízkosti stredu tejto tlakovej níže, tak sa treba pripraviť na veterné počasie, ale aj zrážky. Píše o tom portál iMeteo. Rovnako, ako na pobreží Európy, tak aj na Slovensku by malo byť najveternejšie v noci zo štvrtka na piatok. Vietor začne silnieť už vo štvrtok počas dňa. V noci na piatok môžu nárazy vetra na horách prekonávať 100 km/h a veľmi veterno by malo byť aj v Podunajskej nížine, kde sa očakávajú poryvy vetra s rýchlosťou cez 80 km/h.

Na Slovensku sa búrky neočakávajú, no treba sa pripraviť na výraznejšie zrážky. Tie dorazia vo viacerých vlnách. Pršať začne v piatok ráno a ustávať by mali zrážky až v sobotu večer. Najdaždivejšie má byť v Banskobystrickom kraji na južných návetriach. Zatiaľ čo Slovensku sa sneženie vyhne, ale na severovýchode Talianska a na severozápade Slovinska môže v Alpách napadnúť až meter nového snehu.