Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE VAROVANIE Na TOTO si teraz dajte pri PLATENÍ veľký POZOR: Stačí malá nepozornosť a prídete o PENIAZE

Ilustračná foto. Zdroj: Pixabay

SLOVENSKO – Marec je mesiacom podávania daňových priznaní a platení daní, pričom mnohí si to nechávajú na poslednú chvíľu. Horiaci termín a malá nepozornosť vás ale môže stáť aj nemalé peniaze. Toto obdobie naplno využívajú podvodníci, ktorí to na daňovníkov skúšajú rôznymi spôsobmi. O jednom z nich informuje priamo Finančná správa (FS).

Finančná správa na svojom webe opäť upozorňuje na podvodníkov, ktorí rozposielajú ľuďom falošné upozornenia na omeškanie daňovej povinnosti. Keďže mnohí teraz riešia dane a daňové priznania, takýto e-mail môžu považovať za relevantný.

Podvodníci v e-mailoch upozorňujú na daňové nedoplatky, ktorých detaily sú v priloženom súbore. Nie je pritom vylúčené, že po stiahnutí týchto dokumentov do svojho zariadenia stiahnete aj vírus, preto rozhodne na nič neklikajte a už vôbec nič neplaťte. Taktiež nikomu neposkytujte svoje osobné údaje.

finančná správa
Ukážka podvodného e-mailu. Zdroj: Finančná správa

„Finančná správa chce informovať verejnosť o týchto podvodných praktikách, aby občania zbytočne neprichádzali o svoje peniaze a nenaleteli podvodníkom, ktorí ich chcú len zneužiť. Finančná správa vyzýva verejnosť, aby na takéto emaily nereagovali, neklikali na priložené linky a nevypĺňali žiadny „formulár žiadosti“ a obrátili sa na políciu. Žiadne takéto emaily finančná správa nerozposiela. Najnovší pokus podvodníkov budeme riešiť v spolupráci s kompetentnými orgánmi,“ upresnila FS.

Dávajte si teda pozor a na podobné podozrivé správy nereagujte. Dajte o tom vedieť aj svojim známym.