Regióny Top

AKTUÁLNE VAROVANIE Tu vo veľkom VYKRÁDAJÚ byty a domy! Dôležité detaily, TOTO zverejnila polícia

Ilustračná foto. Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA – Obyvatelia hlavného mesta a okolia by mali zvýšiť pozornosť. Polícia v uplynulých dňoch zaznamenala na území Bratislavského kraja viacero spáchaných trestných činov krádeží vlámaním do bytov a rodinných domov. Zlodeji kradli najmä šperky, v jednom prípade aj bicykle. Celkovo spôsobili škodu vo výške 27.218 eur.

Trestné činy sa stali na území Okresných riaditeľstiev PZ Bratislava II, Bratislava IV, Senec a Malacky. Na Studenohorskej ulici v Lamači policajti objasňujú dve krádeže. Páchatelia si vybrali za cieľ dva byty v rovnakom bytovom dome, no na inom poschodí. “Tu si páchatelia vybrali byty, v ktorých sa dlhšiu dobu nik nenachádzal. Z oboch bytov odcudzili šperky,” priblížila bratislavská krajská polícia.

Policajti riešia tiež prípad na Rezedovej ulici, ktorá sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Ružinov. Aj v tomto prípade páchateľ znova kradol šperky. “Neznámy páchateľ vošiel do nadzemného podlažia bytového domu, ktorý nebol dlhšie obývaný. Tam doposiaľ nezisteným spôsobom prekonal uzamykací mechanizmus vchodových dverí vedúcich do bytu a odcudzil šperky,” uviedla polícia.

Na tie sa zlodej zameral aj v meste Stupava. „Dom, do ktorého mal neznámy páchateľ namierené, bol prázdny niekoľko dní,“ informovala polícia s tým, že zlodej sa dostal dnu cez balkónové dvere. Ďalší zo skutkov krádeží objasňujú policajti v obci Ivanka pri Dunaji. Ku krádeži došlo v jednom z rodinných domov, kde sa jeho obyvatelia nezdržiavali približne jeden deň. Z domu neznámy páchateľ odcudzil 2 bicykle.

Polícia apeluje na občanov, aby boli v nadväznosti na blížiace sa jarné prázdniny v Bratislavskom kraji pozorní a všímali si okolie svojich obydlí a lepšie si zabezpečili bývanie

 Buďte pozorní a všímajte si v okolí svojich obydlí:
– ľudí, ktorí sa podozrivo správajú a pohybujú v okolí rodinných či bytových domov,
zaparkované vozidlá, ktoré na konkrétnom mieste stoja hodiny aj s posádkou,
– akékoľvek podozrivo pôsobiace správanie neznámych osôb odporúčame nahlásiť BEZODKLADNE na linke 158.
– počas dlhodobejšej neprítomnosti požiadajte príbuzných, dôveryhodných známych alebo susedov, aby vám pravidelne vyberali poštovú schránku a občas skontrolovali neporušenosť bytu,
– zabezpečte si byt alebo dom bezpečnostnými dverami, kvalitnými zámkami, ktoré prístup páchateľa sťažujú a spomaľujú,
– pre prípad, že by vás vykradli, je vhodné mať vyfotografované cenné veci, spísané výrobné čísla a pod. Tieto informácie pomôžu Policajnému zboru v pátraní a uľahčia vaše jednanie s poisťovňami pri likvidácii poistnej udalosti.
– pri zabezpečovaní bytu alebo domu bezpečnostným systémom je vhodné sa obrátiť na odbornú firmu, pričom tento systém je výhodné inštalovať viditeľne, čo odrádza väčšinu možných páchateľov,
– pri opustení objektu nezabúdajte aktivovať bezpečnostný systém.