Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Veľká BANKA už čoskoro ZRUŠÍ základnú službu! Ďalšie musia POVINNE zaviesť to, čo ľudia dlho žiadali: Vieme viac

peniaze, banka, eurá
Ilustračná foto. ZDROJ: Pexels

SLOVENSKO – Banky neodmysliteľne patria k nášmu každodennému životu. Niekedy sa ale musíme pripraviť aj na rôzne zmeny. Niektoré bývajú pozitívne a výhodné pre klientov, iné zase môžu niektorých aj nahnevať. Na čo sa musíme pripraviť v najbližšom období?

Na prvú zmenu upozorňuje Raiffeisen banka na svojom webe a bude sa týkať neklientov. „Dovoľujeme si Vás informovať, že banka od 1.4.2024 pristúpi k zrušeniu služby určenej neklientom Raiffeisen banky s možnosťou vykonávať vklad na účet do inej banky,“ uvádza banka vo svojom oznámení.

„Neklienti majú možnosť vložiť finančné prostriedky do inej banky priamo prostredníctvom pobočiek tejto inej banky. Ďalšou možnosťou je prevod finančných prostriedkov z účtu vedeného v Raiffeisen banke alebo v inej banke. Banka naďalej poskytuje neklientom všetky služby v rámci platného cenníka služieb,“ dodala Raiffeisen banka.

V priebehu minulého roka sme vás informovali aj o tom, že Tatra banka končí s vydávaním platobných kariet MasterCard. K tejto zmene došlo od 1. októbra 2023. K ďalším zmenám v bankovom sektore patrí aj postupné obmedzovanie hotovostných operácií na pobočkách. Kvôli tomu vzniká čoraz viac bezhotovostných pobočiek a v blízkej budúcnosti by ich mohlo byť ešte viac.

peniaze
Ilustračné foto | ZDROJ: Pixabay

Ak si chcete vybrať peniaze z účtu, prípadne ich na účet vložiť, musíte využiť vkladový bankomat, teda vkladomat. Ten v súčasnosti využívajú viaceré banky, napríklad Tatra banka, ČSOB banka, Slovenská sporiteľňa aj VÚB banka. Mnohí klienti si tento spôsob narábania s hotovosťou pochvaľujú, pretože nemusia čakať v dlhých radoch v banke, avšak nájdu sa aj odporcovia, najmä v staršej generácii, ktorá to s technológiami až tak dobre nevie.

>>Ako to vyzerá s budúcnosťou okamžitých platieb aj v iných bankách? Podrobnosti sa dočítate na ďalšej strane.