Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Veľká zmena po 26 rokoch! Slováci prídu o TÚTO obľúbenú TV službu

Ilustračná foto | ZDROJ: Pexels

BRATISLAVA – Televízia Markíza po rokoch ukončila obľúbenú službu. Informuje o tom na svojom webe. Ak ste ju doteraz používali, budete si musieť zvyknúť na novinky.

 

Reč je o zmene technológie poskytovania skrytých titulkov pre sluchovo znevýhodnených divákov a diváčky. Televízia Markíza túto službu doteraz poskytovala prostredníctvom teletextu. Ten síce vypla už k 31. decembru 2021, no skryté titulky boli jedinou funkciou, ktorá fungovala aj po vypnutí teletextu. Po 26 rokoch teraz končia aj tie. Zmena začala platiť v pondelok 13. marca od 9:00 hod. ráno.

Skryté titulky môžete využívať aj naďalej

Skryté titulky už síce nebudete môcť používať prostredníctvom teletextu, ale to neznamená, že končia úplne. Od dnešného dňa ich budete môcť využívať formou modernejších, spoľahlivejších a lepšie čitateľných DVB titulkov. Spustiť si ich môžete jednoducho na svojom diaľkovom ovládači. Stačí stlačiť tlačidlo “SUB”, “SUBTITLES” alebo “TITULKY”, v závislosti od typu vášho zariadenia. Túto informáciu nájdete aj v používateľskom manuáli k vášmu konkrétnemu zariadeniu.

televízia markíza
Televízia Markíza po rokoch vypína obľúbenú funkciu. | ZDROJ: Facebook/Televízia Markíza

“Pre divákov a diváčky sa tak nič nemení, až na tlačidlo, ktorým si po novom budú túto zákonom garantovanú službu aktivovať. Aj naďalej a ešte komfortnejšie si budú môcť vychutnávať vybrané programy z pestrej ponuky skupiny Markíza, ktoré sú vybavené skrytými titulkami. DVB titulky budú dostupné v rámci všetkých spôsobov príjmu TV signálu a u všetkých telekomunikačných operátorov,” uviedla TV Markíza vo svojom vyhlásení.