Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

AKTUÁLNE Veľkí slovenskí OPERÁTORI hlásia VÝPADOK! TU nejde internet ani televízia: Vieme, čo sa deje

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – Viacerí slovenskí telekomunikační operátori hlásia od utorka rána problémy. Samotní zákazníci nahlasujú nefunkčnosť služieb prostredníctvom webu Downdetector. Na viacerých miestach Slovenska sú problémy s internetom, televíziou a chýbajúcim signálom.

Zisťovali sme, čo sa deje.

Aktualizácia 13:58 – Vyjadrenia nám poskytli už všetci telekomunikační operátori, nájdete ich nižšie v článku. V týchto chvíľach by mali byť všetky problémy a výpadky vyriešené.

V O2 nefunguje ani web

Operátor O2 má okrem problémov so signálom aj problémy so samotným webom. Keď chcete navštíviť ich oficiálnu stránku, zobrazí sa vám modrá obrazovka, ktorá uvádza, že potvrdzuje technický výpadok. Kontaktovali sme ich, aby sme zistili, čo sa deje.

“Krátkodobé plánované obmedzenie našich internetových stránok bolo zapríčinene nasadzovaním noviniek, ktoré sme si pre našich zákazníkov pripravili,” informovala nás Annamária Krchňavá, senior špecialistka externej komunikácie. O novinkách O2 informuje aj na svojom webe prostredníctvom tlačových správ.

Zdroj: downdetector.sk
Zdroj: o2.sk

V UPC išlo o krátkodobý problém

Na webe Downdetector pribúdali hlásenia ohľadom UPC, pričom nemali fungovať internet ani televízia. Hovorca spoločnosti nám prezradil, že aktuálne už výpadok neevidujú, pretože išlo len o odstávku. “Mali sme menšiu odstávku na dvoch v uliciach v Petržalke (celkovo 98 domácností, odstávka trvala 1,5 hodiny), skrátka odstáva v 3-4 vchodoch v bytovke. Ale to sú štandardné odstávky pri údržbe a modernizácie siete. Žiadne iné výpadky neevidujeme,” prezradil pre Regióny.sk Jaroslav Kolár.

Zdroj: downdetector.sk

Problémy môže mať aj Telekom

Podľa Downdetectoru môže mať problémy so signálom a mobilným internetom aj operátor Telekom. Tiež sme ich oslovili, aby sme zistili, či sa výpadok týka celého Slovenska.

“Po preverení môžeme potvrdiť, že žiadny plošný výpadok aktuálne neevidujeme,” uviedol hovorca Michal Korec. S najväčšou pravdepodobnosťou teda ide skôr o individuálne či lokálne hlásenia.

Zdroj: downdetector.sk