Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Veľký POZOR, čo jete cez sviatky! Z predaja museli STIAHNÚŤ až 3 POTRAVINY: Hrozia ZDRAVOTNÉ problémy

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – Na pulty predajní sa opäť dostali problematické produkty. Reťazec METRO oznamuje, že z predaja stiahol viaceré výrobky od jedného dodávateľa. Dôvodom je to, že v uvedených výrobkoch boli analýzou zistené stopy mliečnej bielkoviny, ktoré nie sú deklarované v označení. U alergikov to môže vyvolať zdravotné problémy.

Ako uvádza obchodník na svojom webe, z ponuky stiahol produkty od dodávateľa JAV-AKC SRO. Konkrétne ide o Mleté oškvarky 250g, Bravčové oškvarky mleté 5 kg a ARO Bravčová masť 500 g. Spomínaný nedostatok sa týka šarží uvedených v tabuľke. “Ak ste si uvedené šarže zakúpili a máte ich k dispozícii, prosíme Vás, aby ste ich v prípade alergie na mliečnu bielkovinu nekonzumovali,” uvádza reťazec.

 

 

Zdroj: metro.sk

Vrátia vám peniaze

Výrobky si zákazníci mohli zakúpiť v čase od 16.1.2024 do 28.3.2024. “Výrobky môžete
vrátiť v ktoromkoľvek veľkoobchodnom stredisku METRO Cash &Carry SR. Zároveň Vás chceme požiadať, aby ste informovali tiež svojich partnerov/zákazníkov a prevzali výrobky späť. Za zakúpené výrobky Vám budú na základe predajného dokladu vrátené peniaze. Vrátenie je možné do 7.4.2024,” informuje obchodník.

Zároveň dodáva, že v prípade, ak nie ste z akéhokoľvek dôvodu schopný predajný doklad predložiť, pre urýchlenie pri vrátení výrobku požiadajte obsluhu zákazníckej recepcie o výnimočné vystavenie duplikátu dokladu. Za spôsobené nepríjemnosti sa spoločnosť METRO Cash & Carry SR ospravedlňuje.