Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Veľký ZVRAT v počasí: Čaká nás ďalší TEPLOTNÝ šok! Na TOTO sa pripravte

Ilustračné foto.

SLOVENSKO – Chladné dni u nás pomaly končia a konečne bude svitať na krajšie, teplejšie počasie. Počas najbližšieho víkendu preto zažijú mnohí Slováci ďalší teplotný šok.

Počasie sa opäť bude rapídne meniť. Po horúcom začiatku jari sme zažili teplotný šok, kedy na niektorých miestach Slovenska teplota klesla až o 25 °C. Ako píše imeteo.sk, toto výrazné ochladenie, ktoré za posledný týždeň prinieslo nočné mrazy a sneženie, však končí. Od piatku začnú teploty na Slovensku opäť stúpať a zastavia sa až pri letnej hranici +25 °C.

Príval teplého vzduchu je zapríčinený tlakovou výšou, ktorá k nám prúdi od juhovýchodu. „Tento prílev teplého vzduchu začne na Slovensku dvíhať teploty už počas soboty, pričom o niečo teplejšie bude v nedeľu,“ informujú odborníci.

Teplo a slnečno

V piatok budú teploty v najteplejších lokalitách Slovenska dosahovať až +18 °C a zrážky sa očakávajú už len ojedinele. Počas celého dňa by nás mali hriať aj slnečné lúče.

Ani víkend nebude výnimkou. Sobota bude taktiež prevažne slnečná s minimom zrážok a teploty sa v tento deň už prehupnú cez hranicu +20 °C. Počas nedele sa prílev teplého vzduchu ešte intenzívni a je dokonca možné, že nedeľňajšie hodnoty vyskočia na juhu až na +25 °C.

Víkendom však teplé počasie nekončí. Na letné teploty sa môžete tešiť aj začiatkom budúceho týždňa.