Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Domáce

AKTUÁLNE Z vraždy ŽENY v Michalovciach obvinila polícia jej MUŽA: Toto sa stalo

51-ročnú Michalovčanku mal zabiť jej vlastný muž. Ilustračná foto. ZDROJ: FB/Polícia Banskobystrický kraj

VEĽKÉ SLEMENCE – Z vraždy 51-ročnej ženy v obci Veľké Slemence, okres Michalovce, polícia obvinila jej 53-ročného manžela. Vyšetrovateľ pre neho žiada väzbu. K rodinnej tragédii došlo v piatok (24.3.) krátko pred polnocou v jednom z rodinných domov. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová.

 

Z doterajšieho vyšetrovania vyplýva, že po slovnej výmene názorov muž s úmyslom usmrtiť vzal pravdepodobne kuchynský nôž a ženu bodol do oblasti hrudníka. Zraneniam na mieste podľahla. “Muža na mieste činu policajti zadržali, podrobili ho dychovej skúške, ktorej výsledok bol v prepočte 1,77 promile. Kriminalistický technik zaistil aj viaceré stopy, ktoré boli zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie,” uviedla hovorkyňa.

Vec podľa nej prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý začal trestné stíhanie. “Vykonané procesné úkony a získaná dôkazná situácia umožnila krajskému policajnému vyšetrovateľovi z obzvlášť závažného zločinu vraždy obviniť 53-ročného muža,” dodala Ivanová. Vyšetrovateľ podal podnet na jeho väzobné stíhanie.

V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo trest odňatia slobody až na doživotie.