Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Banská Bystrica Prešov Košice Domáce Top

LIPŠIC o útočníkovi so SEKEROU: Čo odhalila DOMOVÁ PREHLIADKA a koho mal Alex na zozname?

Alex so sekerou zaútočil na svojich spolužiakov. ZDROJ: TASR/Alexandra Moštková, Unsplash.com/Clay Banks

BRATISLAVA – 16- ročný Alex, ktorý minulý týždeň zaútočil sekerou na spolužiačku, je vo väzbe. Znalci teraz budú skúmať jeho duševný stav, na ktorý upozorňuje aj mladíkov advokát. V hre je teda aj nepríčetnosť, ktorá by vylúčila trestnosť Alexovho konania. Na základe zaistených dôkazov pri domovej prehliadke už orgány činné v trestnom konaní vedia pravdu o cieľoch jeho útoku. 

 

“Sudkyňa pre prípravné konanie akceptovala môj návrh a vzala mladistvého obvineného do väzby z dôvodu preventívnej väzby a z dôvodu rizika, že by v trestnom čine pokračoval, alebo by dokonal čin, pre ktorý je trestne stíhaný,” povedal šéf špeciálnej prokuratúry Daniel Lipšic. Riziko podľa neho súvisí s charakterom trestnej činnosti a s dôkazmi, ktoré boli zabezpečené. Lipšic motív konania obvineného nechcel konkretizovať.

“Budú vypracované posudky v odbore psychológia a psychiatria v rozumnom čase, aby sme preskúmali motivačné predpolie,” uviedol Lipšic.  Práve Alexov obhajca uviedol, že mladík nebol v dobrej psychickej kondícii a zdravotná stránka bola zanedbaná. “Mladistvý obvinený vypovedal pomerne komplexne a v zhode so spolužiakmi a učiteľmi. Zdravotný stav musia posúdiť znalci, ale pripúšťam, že tam mohli byť problémy, ktoré sa týkali dlhodobejšieho duševného zdravia,” povedal špeciálny prokurátor. Inšpiráciu Alexa podobnými prípadmi z minulosti Lipšic nepotvrdil. “V tomto prípade zatiaľ nebolo zdokumentované, že by sa inými prípadmi priamo inšpiroval,” uviedol.

Alex so sekerou zaútočil na svojich spolužiakov. ZDROJ: TASR/Alexandra Moštková