Regióny Detva

Amfiteáter v Detve modernizujú. Pribudnú tu nové stavby

Amfiteáter v Detve sa rozastie o nové stavby. ZDROJ: TASR

DETVA – Mesto Detva pokračuje s prípravami na výstavbu objektu správy areálu a sociálnej vybavenosti pre účinkujúcich v areáli prírodného amfiteátra. V týchto dňoch plánuje stavenisko odovzdať zhotoviteľovi. Samospráva o tom informuje na svojej oficiálnej webstránke.

 

Amfiteáter je centrom jednej z najväčších prehliadok tradičnej ľudovej kultúry na Slovensku, Folklórnych slávností pod Poľanou  v Detve. Podľa mesta objekt správy areálu je navrhnutý ako prízemná drevostavba zastrešená sedlovým krovom prikrytým dreveným šindľom. Na prízemí budú toalety pre ženy aj mužov, sprchové kabíny, umývadlá a aj miestnosť pre upratovačku. Súčasťou objektu budú aj toalety pre imobilných. „Vonkajším schodiskom bude výstup do podstrešia, kde budú šatňové priestory pre účinkujúcich a hostí vo veľkosti 109 štvorcových metrov,“ pripomína samospráva s tým, že projekt rieši aj vnútorné rozvody vody a kanalizácie, ako aj rozvody pre požiarne hydranty. „Ukončenie výstavby nového objektu správy areálu je naplánované do tohtoročných slávností,“ zdôrazňuje mesto.

Ako ďalej informuje, verejné obstarávanie na zhotoviteľa vyhrala spoločnosť JM – Agro stavby z Lovinobane v Lučeneckom okrese. Celkovú cenu diela ponúkla vo výške 192 000 eur vrátane DPH.

Folklórne slávnosti pod Poľanou v Detve sa v roku 2020 a ani vlani pre pandémiu nového koronavírusu neuskutočnili. Jubilejný 55. ročník sa v prípade, že nebude platiť zákaz verejných kultúrnych podujatí, tento rok uskutoční. Bude to 8. až 10. júla 2022. Informovala o tom uviedla predsedníčka programovej rady Folklórnych slávností pod Poľanou Anna Ostrihoňová.