Spoločnosť Zahraničné Top

V Los Angeles si ľudia robia večierky napriek zákazu. Mesto má teraz tvrdý plán, ako proti nim zakročiť

Ilustračná foto: pixabay

LOS ANGELES – Americká metropola Los Angeles chce od piatka vypnúť organizátorov nelegálnych veľkých domácich večierkov od elektriny a vody, aby tak zabránila šíreniu korónavírusu. Úrady týmto spôsobom reagovali na množiace sa správy o veľkých oslavách, ktoré sú počas pandémie zakázané. Uviedol to starosta mesta Eric Garcetti.

 

V prípade opakovaného porušenia bezpečnostných predpisov môžu byť organizátori večierkov do 48 hodín vypnutí od elektriny a vody. Veľké oslavy sa konajú hlavne v prázdnych domoch alebo v ubytovacích zariadeniach, ktoré je možné si na krátky čas prenajať. Bary a nočné kluby v meste Kalifornia sú v súčasnosti zatvorené.

Nezákonné večierky môžu stáť životy

“Nebudeme konať ľahkomyseľne,” povedal Garcetti. “Urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme zachránili životy a zaistili bezpečnosť ľudí.” Nové opatrenia boli zamerané na obyvateľov, ktorí chceli porušiť platné obmedzenia stretnutí.

“Tieto veľké večierky nie sú bezpečné a môžu stáť životy obyvateľov Los Angeles,” povedal Garcetti o vysokom riziku infekcie, keď ľudia stoja bez rúšok tesne vedľa seba v uzavretom priestore. Nariadenie sa netýka malých, bežných stretnutí v súkromných domoch ľudí.

V Spojených štátoch, ktoré majú približne 330 miliónov obyvateľov, podľa údajov University of Johns Hopkins v Baltimore zomrelo doteraz na nákazu koronavírusom viac ako 158-tisíc ľudí.

Patogénom Sasr-CoV-2 sa nakazilo 4,8 milióna ľudí, čo je v absolútnych číslach viac ako v ktorejkoľvek inej krajine na svete.

Mohlo by vás zaujímať