Regióny Banská Bystrica Lučenec Top

Brutálna nehoda ZNÁMEJ Slovenky! Čo sa vlastne stalo? Pátrajú po SVEDKOCH tragédie

Tragická nehoda si vyžiadala dva životy. ZDROJ: FB/Polícia Banskobystrický kraj

LUČENEC – Len pár metrov ich delilo od domova. Sesterniciam Ľubici a Kataríne sa osudnou stala brutálna nehoda, pri ktorej sa čelne zrazili s oprotiidúcim vodičom vozidla VW Passat. Auto skončilo úplne zdemolované. Rodiny táto tragédia nesmierne zasiahla. Chcú vedieť, čo sa stalo. Pomôžte im s pátraním. 

Sesternice Ľubica a Katarína sa vracali z folklórneho festivalu v Detve. Ani jednej v tej chvíli nenapadlo, že to bude to posledné, čo spoločne zažijú. K brutálnej a tragickej nehode došlo v nedeľu 9.7. 2023 vo večerných hodinách na ceste I/16 v smere na Lučenec.  “Vozidlo VW Passat prešlo do protismeru, kde sa čelne zrazilo s oproti idúcou Škodou Fabia. Následkom nárazu došlo k zraneniu osôb v oboch vozidlách a, žiaľ, jedna žena vo veku 62- rokov utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla. Druhá vo veku 61- rokov zomrela na následky zranení po prevoze do nemocnice. Ďalšie 2 osoby utrpeli ťažké zranenia a dve osoby sa zranili ľahko. Na mieste zasahovali aj leteckí záchranári ATE z operačného strediska v Banskej Bystrici,” upresnila polícia na sociálnej sieti.

Tragická nehoda si vyžiadala dva životy. ZDROJ: FB/Polícia Banskobystrický kraj

Príčinou nehody mal byť pravdepodobne mikrospánok jedného z vodičov. Presné príčiny však budú jasné až po vyšetrovaní. Polícia tiež dodala, že “v súvislosti s dopravnou nehodou bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Obom vodičom bol odobratý biologický materiál na zistenie prípadnej prítomnosti alkoholu”. Jednou z obetí brutálnej tragédie mala byť aj ocenená Biela vrana Ľubica Lapinová.

Ľubica Lapinová získala významné ocenenie

Ľubica Lapinová v minulosti pracovala ako kontrolórka Národného lesníckeho centra, kde upozornila na nezrovnalosti pri tendri za viac ako 700-tisíc eur. “Vedeniu sa to, samozrejme, nepáčilo. Najprv jej dalo skenovať zmluvy, neskôr riaditeľ chcel, aby upravila zistenia z kontroly. To odmietla. Na konci Ľubka dostala výpoveď. Súdy neskôr potvrdili, že ju vyhodili neprávom,” informovala o tom nezávislá organizácia Biela vrana.

Tragická nehoda si vyžiadala dva životy. ZDROJ: FB/Polícia Banskobystrický kraj

Trvalo sedem rokov, kým sa jej podarilo preukázať, že mala pravdu a domohla sa náhrady ušlej mzdy. Kvôli svojmu presvedčeniu sa však dlho finančne trápila a dostala sa až na hranicu chudoby. “Ľubka však bola oveľa viac než „len“ odvážna profesionálka. „Ospravedlňujem sa, zhadzovala som sneh zo strechy,“ je jedna z prvých správ, ktoré nám napísala. Popri tom, ako hájila verejný záujem, starala sa aj o ťažko chorú mamu. Sama obhospodárovala dom s pozemkom, ktorý jej štát chcel vziať, aby tade postavil rýchlostnú cestu. Vždy však bola ochotná venovať svoj čas druhým, aby ich inšpirovala svojím príbehom,” dodala nezávislá organizácia Biela vrana, ktorej ocenenie sa jej podarilo získať.

Rodina je zúfalá, prosí o pomoc

Rodina sesterníc, ktoré pri nehode prišli o život je zúfalá. Nevedia, čo sa v osudný deň stalo, a preto prosia ľudí o pomoc. “Hľadám svedkov dopravnej nehody zo dňa 9.7 2023 ( nedeľa), ktorá sa stala medzi Podkriváňom a Kriváňom. Zaujímajú ma minúty, sekundy pred nehodou, aká bola jazda vodiča bieleho VW passat, ktorý zapríčinil tragickú dopravnú nehodu,” poznamenal Ľuboš.


Prečítajte si tiež:

FOTO ZÁHADNÁ SMRŤ po nočnej: Zúfalý boj susedov o život MIRKY! Čo sa stalo kúsok od jej DOMU?