Budovu Najvyššieho súdu čaká rekonštrukcia, podľa Švecovej sú pripravení

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRATISLAVA – Ešte koncom tohto roka by sa mala uzavrieť zmluva o prevode správy budovy, kde sídli Najvyšší súd (NS) SR, ako aj ministerstvo spravodlivosti, na NS SR. Uviedla to pre médiá predsedníčka NS SR Daniela Švecová.

 

„Samozrejme, budova si vyžaduje aj rekonštrukciu. V tomto smere sme pripravení,“ povedala s tým, že rekonštrukcia budovy by sa mala začať hneď po tom, ako sa rezort spravodlivosti odsťahuje. Obe inštitúcie momentálne sídlia v jednej budove na Župnom námestí v Bratislave.

Daniela Švecová ako šéfka Najvyššieho súdu vedie už roky vojnu so sudcom Štefanom Harabinom. Foto: SITA/Ján Slovák

Ministerstvo spravodlivosti sa plánuje presťahovať do nových priestorov do konca tohto roka. Náklady v priestoroch areálu Výskumného ústavu zváračského odhaduje rezort na 1,7 milióna eur, pričom 1,5 milióna tvorí nájomné a 200-tisíc eur výdavky na prevádzku. Ministerstvo spravodlivosti SR môže budovu kúpiť až po dvoch rokoch prenajímania, rezort odhaduje jej súčasnú cenu na 23 025 278 eur. Vlastník podľa nájomnej zmluvy priestory najskôr zrekonštruuje pre potreby ministerstva.

Otázka sídla rezortu justície trápi ministerstvo spravodlivosti aj Najvyšší súd SR už dlho. Do nových priestorov sa mal rezort sťahovať už za pôsobenia Lucie Žitňanskej, ale súčasný minister Gábor Gál (Most-Híd) vypísal novú súťaž.

Viac o téme: Daniela Švecová, Najvyšší súd, peniaze, rekonštrukcia, rezort spravodlivosti, sídlo, sťahovanie, Výskumný ústav zváračský

Súvisiace články