Zahraničné Politika

Bývalého šéfa Trumpovej kampane hospitalizovali. Hrozil, že si ublíži

Zdroj: TASR / AP

WASHINGTON – Brada Parscalea, bývalého šéfa predvolebnej kampane amerického prezidenta Donalda Trumpa, v nedeľu hospitalizovali po tom, čo hrozil tým, že si ublíži. Informovala o tom v pondelok agentúra AP s odvolaním sa na predstaviteľov polície v americkom štáte Florida.

 

Parscalea odviedla polícia z jeho domu v meste Fort Lauderdale na Floride po tom, čo ju privolala jeho manželka. Parscale mal pri sebe totiž viacero zbraní a vyhrážal sa, že si ublíži. Zatkli ho na základe zákona, ktorý umožňuje na 72 hodín zadržať na psychiatrickú diagnostiku každého, kto je hrozbou pre samého seba či iných ľudí. Podľa príslušného zákona by Parscale mohol dostať od súdu zákaz držania zbraní na obdobie až jedného roku.

“Brad Parscale je členom našej rodiny a milujeme ho,” povedal šéf pre komunikáciu Trumpovej kampane Tim Murtaugh. “Sme pripravení podporovať jeho aj jeho rodinu akýmkoľvek spôsobom,” dodal. Parscale bol šéfom Trumpovej kampane do júla tohto roku; zostal však jej súčasťou aj naďalej, pričom pomáhal viesť digitálne operácie.

Pre Trumpových podporovateľov sa Parscale stal celebritou. Jeho vzťahy s americkým prezidentom však ochladli po tom, čo vzbudil pozornosť médií jeho pompézny životný štýl. Väčšinu času Parscale trávil vo svojej luxusnej rezidencii na Floride, takže strácal kontakt s centrálou Trumpovej kampane v štáte Virgínia. Pod tlakom sa ocitol navyše od júnového predvolebného zhromaždenia v Tulse v štáte Oklahoma, keď pred zjazdom vyhlásil, že o lístky prejavil záujem milión ľudí. Napokon ich však prišlo iba približne 6200, čím si Parscale vyslúžil nepriazeň Trumpovej dcéry Ivanky a jej manžela Jareda Kushnera. O niekoľko týždňov neskôr Trump vymenil šéfa svojej kampane za Billa Stepiena.