Regióny Bratislava

Česko dnes na znak smútku stíchlo, spolu s ním smútime aj my, povedala prezidentka

prezidentka
Prezidentka Zuzana Čaputová. FOTO TASR - Pavol Zachar

BRATISLAVA – Celé Česko dnes na znak smútku stíchlo a spolu s ním smútime aj na Slovensku. Uviedla to prezidentka SR Zuzana Čaputová na sociálnej sieti. “Násilné a nezmyselné konanie útočníka poznamenalo vianočné obdobie radosti neopísateľnou bolesťou. Stojíme pri vás, aj keď vašu bolesť to len ťažko zmierni.

Veľmi si prajem, aby sa všetci zranení v nemocniciach čo najrýchlejšie zotavili, na tele aj na duši, a mohli sa vrátiť k svojim rodinám,” dodala.  V Česku je v sobotu vyhlásený štátny smútok na uctenie si pamiatky obetí streľby, ktorá sa odohrala vo štvrtok (21. 12.) na Univerzite Karlovej v Prahe. Tragédia si vyžiadala 15 mŕtvych vrátane strelca a 25 zranených ľudí.

Úrad vlády vyvesil čiernu vlajku na znak solidarity s Českou republikou

Úrad vlády (ÚV) SR vyvesil čiernu vlajku na znak solidarity s Českou republikou. Informoval o tom tlačový a informačný odbor úradu. “Slovenská republika si aj týmto symbolickým gestom uctí obete tragickej streľby na Filozofickej fakulte Karlovej univerzity v Prahe.

Zároveň tak prejavuje spolupatričnosť Slovákov s obyvateľmi Českej republiky, v ktorej je na dnešný deň, sobotu 23. decembra 2023, vyhlásený štátny smútok,” uviedol. V Česku bude v sobotu vyhlásený štátny smútok na uctenie si pamiatky obetí streľby, ktorá sa odohrala vo štvrtok (21. 12.) na Univerzite Karlovej v Prahe. Tragédia si vyžiadala 15 mŕtvych vrátane strelca a 25 zranených ľudí.