Regióny Žilina Dolný Kubín

Cestujúci, POZOR: Železničnú dopravu medzi Kraľovanmi a Dolným Kubínom nahradí cez výluku autobusová

Ilustračné. FOTO TASR - Pavol Zachar

DOLNÝ KUBÍN – Železničnú dopravu medzi stanicami Kraľovany a Dolný Kubín nahradí od 14. do 19. augusta autobusová doprava. Dôvodom je výluka železničnej dopravy v súvislosti s ďalšou rekonštrukciou križovatky pri nákupnej pasáži na ulici Aleja Slobody v Dolnom Kubíne. Informoval o tom Martin Buzna z kancelárie primátora mesta.

 

Výluka bola podľa dolnokubínskeho primátora Jána Prílepka nutná z dôvodu rekonštrukcie a rozšírenia železničného priecestia vrátane prekládky svetelnej signalizácie a káblového vedenia. “Vzhľadom na to, že takéto obmedzenia sa musia plánovať mesiace dopredu, nebolo možné v tejto chvíli ani urýchľovať práce na tejto križovatke,” povedal. Doplnil, že zrealizované sú všetky etapy, ktoré mali byť aktuálne hotové. Vrátane nepredvídaných komplikácií v podloží križovatky, kde bolo množstvo neznámej podzemnej funkčnej aj nefunkčnej technickej infraštruktúry a rôzne dutiny.

“Podarilo sa zrealizovať aj časť prác, ktoré boli naplánované na koniec augusta a mesiac september. Ak nám bude priať počasie a nevzniknú nepredvídané okolnosti, urobíme všetko pre to, aby bolo celé dielo dokončené čo najskôr. Ideálne pred začiatkom školského roka,” uviedol Prílepok. Podľa hovorcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáša Kováča bude náhradná autobusová doprava zastavovať vo všetkých tarifných bodoch pred výpravnými budovami staníc a zastávkami. Až na Istebné, v ktorom bude zastavovať na zastávke autobusového dopravcu “Istebné, adm. budova”.