Domáce Politika Top

Skončí u Kisku? Exriaditeľ SND Chudovský uvažuje o vstupe do politiky.

FOTO: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA – Len 3 dni po svojom odvolaní z pozície generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla (SND) sa Marián Chudovský zaoberá aj myšlienkami na vstup do politiky.

Ako pre glob.sk povedal, jeho vstup do politiky je „jedným z možných vývojov” situácie, v ktorej sa ocitol na základe rozhodnutia ministerky kultúry Ľubice Laššákovej. Tá ho vraj odvolala na základe opakovaného zlého hospodárskeho výsledku a z toho prameniacej nespokojnosti  zamestnancov SND. Chudovský ju podľa nej nepresvedčil o tom, že situáciu zvládne vyriešiť.

Chudovský si nemyslí, že pochybil, minimálne očakával, že sa počká na výsledok auditu, ktorý v SND prebieha na popud ministerstva kultúry. V svojom politickej budúcnosti nevylúčil ani spoluprácu s očakávaným politickým projektom prezidenta Kisku, nakoľko pre glob.sk potvrdil, že „pán prezident má moje sympatie”.

Marián Chudovský je slovenský operný režisér, vo funkcii generálneho riaditeľa SND bol 6 rokov. Pracoval v Štátnom divadle v Košiciach, v TV Markíza, na Novej scéne aj ako režisér Opery SND.