Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Cítite to? VANOČNÁ horúčka stúpa: VEĽKÝ PREHĽAD zliav pred sviatkami

Ilustračná foto. ZDROJ: archív zoznam

BRATISLAVA – Pred Vianocami sú Slováci v pohotovosti prvého stupňa a pred tohtoročnými sviatkami tomu nebude inak. Aj keď sa situácia oproti minulosti radikálne zmenila. Všetko extrémne zdraželo. Platí to najmä pri potravinách, kde budú viac ako po iné roky v kurze rôzne mimoriadne zľavy a akcie.

 

Je to paradox. Inflácia a zdražovanie vyhnali ceny do nebývalých výšok, ale obchodné a nákupné centra sú už dnes preplnené až po strechu a to sa advent ešte ani nezačal. Mesiac pre Vianocami je všade neskutočná tlačenica a obchodníci si tie najväčšie cenové trháky zatiaľ nechávajú v talóne. My sme zisťovali, aká je a bude situácia v najväčších obchodných reťazcoch s potravinami na Slovensku. Tomáš Bezák, vedúci úseku komunikácie spoločnosti Lidl informoval na aké rôzne tradičné, ale aj zaujímavé tematické akcie a ponuky sa môžu ich zákazníci pred Vianocami tešiť.

Cukrovinky našej privátnej značky Favorina s certifikovaným kakaom ponúkame už od druhej polovice októbra spolu s pravidelne sa obmieňajúcou ponukou hračiek. Na prelome novembra a decembra zradíme do predaja stovky potravinových výrobkov z celého sveta pod našimi privátnymi značkami Deluxe a Deluxe Limited Edition. Všetko potrebná na pohodové Vianoce nájdu naši zákazníci aj z nepotravinového sortimentu nájdu naši zákazníci aj v predajniach a našom eshope. Už čoskoro spustíme v predajniach kampaň s výnimočným darčekom a vo vernostnom programe Lidl Plus bude v decembri prebiehať adventný kalendár.”

 

Je tu čas Vianoc a obchodné reťazce pripravili pre svojich zákazníkov množstvo akcií a zliav. Ilustračné foto. ZDROJ: TASR/Pavel Neubauer

Jana Kuklová, PR manažérka COOP Jednota Slovensko povedala, že pred Vianocami sa zamerajú najmä na čerstvé potraviny, sezónne cukrovinky a dostatočný výber produktov určených na vianočné pečenie. „Z čerstvých potravín sa v predvianočnom čase orientujeme na značkové salámy a syry. V inzertných novinách je ponuka posilnená a obohatená o špeciálne salámy, šunky a klobásy s vysokým obsahom mäsa. Ponuka je bohatá i na širokú škálu čerstvého ovocia a zeleniny. Chýbať nesmie ani sterilizovaná zelenina na prípravu šalátov a obložených mís. Akciová ponuka sa pred Vianocami zameriava na produkty, ktoré sú neodmysliteľne spojené so slávnostným vianočným a silvestrovským menu,“ dodala Kuklová. Jednotlivé spotrebné družstvá COOP Jednota pristúpia počas vianočných sviatkov k individuálnej úprave otváracích hodín v súlade s platnou legislatívou. Otvárací čas jednotlivých predajní COOP Jednota sa líši podľa regiónu a formátu predajne. Kompletne zatvorené bude 25. a 26.decembra, ako aj 1. a 6.januára 2023.