Politika Spoločnosť Domáce Top

Člena strany ĽSNS stíhajú za vraždu. Kotlebovci teraz od neho dávajú ruky preč

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Väzobne stíhaný Jozef Király, ktorý v okrese Poprad dobodal na smrť Romana A., aby si tým udržal manželku, je členom strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca ĽSNS Ondrej Ďurica.

 

„V prípade, že sú medializované informácie pravdivé, naša strana sa od konania Jozefa Királyho v plnej miere dištancuje. Jedná sa o zlyhanie jednotlivca, ktoré nemá žiadny súvis s jeho členstvom v politickej strane,” podotkol. Dodal, že strana má nulovú toleranciu voči zlodejom aj vrahom. Informáciou, že ide o predsedu okresnej organizácie ĽSNS, priniesol spravodajský portál televízie Joj Noviny.sk. Ako Ďurica vysvetlil, nejde však o žiadneho funkcionára, ale o radového člena.

Vyšetrovateľ NAKA Východ spracoval podnet na väzobné stíhanie Jozefa Királyho, ktorý podľa doterajšieho vyšetrovania v stredu vo svojom dvore v okrese Poprad viackrát bodol Romana A. Ten zraneniam na mieste podľahol. Ako uviedla Polícia SR na svojej Facebookovej stránke, Jozef Király sa nevedel zmieriť so snahou svojej manželky o rozvod. Preto sa rozhodol zatlačiť na ňu brutálnou cestou. „Takýmto spôsobom si ju chcel zaviazať do budúcna, aby od neho neodišla, lebo majú spoločné kriminálne tajomstvo. Jozef telo svojej obete hodil do potoka Mlynica, do ktorého blízkosti sa presunul autom,” popísala polícia. Mužovi za úkladnú vraždu hrozí 20 až 25 rokov väzenia.