Regióny Trnava Top

Ďalšie tragédie na cestách! Za jeden deň skončili pod kolesami áut traja cyklisti

Zdroj: FB / Polícia SR - Trnavský kraj

TRNAVA – Na cestách je stále viac bezohľadných šoférov, ktorí ignorujú, že im nepatrí celý svet. Čraz viac totiž dochádza k stretom medzi cyklistami a vodičmi. Niektoré síce skončia s ľahšími zraneniami, iné, naopak, tragicky. Prípady z Trnavského kraja sa však, našťastie, radia do prvej skupiny. 

 

Nie je to tak dávno, čo na následky arogantnej jazdy vodiča na východe Slovenska zomrel mladý úspešný slovenský cyklista Adrián Babič (†24). Krátko nato skončil pod kolesami auta aj ďalší cyklista – tentokrát bez fatálnych následkov. Ďalšia tragická nehoda sa stala pri Zlatých Moravciach, kde na mol opitá mladá vodička zrazila staršiu pani na bicykli. “Tá utrpela pri zrážke zranenia nezlučiteľné so životom,” uviedla polícia.

Takmer každý týždeň dôjde k nešťastným udalostiam medzi vodičmi a cyklistmi. A tento týždeň nie je výnimkou. Smutné je, že behom jedného dňa v jednom kraji skončili pod kolesami áut traja cyklisti. Prvá sa stala hneď z rána, “keď 35-ročný vodič auta Honda Civic išiel po vedľajšej ceste smerom na obec Zvončín, keď na križovatke nedal prednosť 27 ročnej cyklistke”. Podľa trnavských policajtov museli cyklistku previezť so zraneniami do nemocnice. Pitie alkoholu bolo u oboch účastníkov nehody vylúčené.

 

Zdroj: FB / Polícia SR – Trnavský kraj

O necelé tri hodiny neskôr sa stala ďalšia nehoda. “Na ceste II. triedy, pred obcou Veľké Úľany v smere z mesta Sládkovičovo, došlo ku kolízii 80-ročného cyklistu a nákladného auta. Pravdepodobným vinníkom nehody je 46-ročný vodič kamiónu, ktorý mal pri predbiehaní pravou bočnou stranou zachytiť bicykel. Cyklista sa pri páde na zem zranil,” opisujú nehodu policajti. Cyklista rovnako skončil v nemocnici. Vodič auta mal negatívnu skúšku na alkohol, cyklista pozitívnu. Množstvo alkoholu, ktoré mal v tom čase v krvi, však muži zákona stále preverujú.

“Posledná pondelňajšia nehoda sa stala v podvečerných hodinách na ceste II. triedy, medzi obcami Veľké Dvorníky a Dunajský Klátov. 47-ročná vodička auta Toyota C-HR pri predbiehaní nedodržala dostatočný odstup od cyklistu, ktorý išiel rovnakým smerom. Pravým spätným zrkadlom ho zachytila, pričom 38-ročný cyklista spadol na trávu mimo cestu. Pri páde si poranil ľavú ruku,” uvádzajú policajti. Obaja sa rovnako podrobili dychovej skúške s neuveriteľným výsledkom – vodička bola totiž na mol opitá. Konkrétne jej prístroj nameral 2,77 promile. O to tragickejšia udalosť je, že takto neriskovala prvýkrát. “Polícia ženu obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Po dokázaní viny jej, vzhľadom na opakovanú jazdu pod vplyvom alkoholu, môže hroziť trest odňatia slobody až na 2 roky,” poukazujú policajti. Okolnosti a presné príčiny troch nehôd však naďalej prešetrujú.

“Polícia upozorňuje vodičov, aby boli voči cyklistom ohľaduplní a aby pri predchádzaní dodržiavali dostatočný bočný odstup. Zároveň apelujeme na cyklistov, aby boli obozretní a pokiaľ je to možné, aby na svoju jazdu využívali cestičky pre cyklistov,” uzavreli.

 

Galéria
Zdroj: FB / Polícia SR – Trnavský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Trnavský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Trnavský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Trnavský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Trnavský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Trnavský kraj
navigate_before
navigate_next