Krimi Regióny Košice Top

DESIVÁ NEHODA Len 4-ročné DIEVČATKO vbehlo pod auto! Utrpelo ťažké ZRANENIA: Mrazivé detaily nešťastia

Ilustračné foto. Zdroj: TASR

JASOV – Vážna dopravná nehoda sa stala včera okolo poludnia v obci Jasov v okrese Košice–okolie. Ťažko sa pri nej zranilo iba štvorročné dieťa.

Ako informoval denník Korzár, dieťa vbehlo pod kolesá auta spoza kríkov. Ratovali ho záchranári. Podľa polície vodička na Audi išla od Medzeva smerom na Jasov. „Došlo k zrážke s maloletou chodkyňou. Podľa doterajších zistení v čase, keď sa vodička míňala s iným vozidlom, jej náhle z ľavej strany z kríkového porastu bez presvedčenia sa, či môže bezpečne prejsť, vbehlo do jazdnej dráhy dieťa,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Dievčatko po náraze spadlo na zem a podľa predbežnej lekárskej správy utrpelo ťažký úraz s predpokladanou dobou liečenia nad šesť týždňov. Podľa ďalších informácií utrpelo otvorenú zlomeninu nohy.

Vodičku policajti podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom. „Nik iný zranený nebol. Presná príčina vzniku dopravnej nehody a miera zavinenia jej účastníkov je predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ uzavrela Ivanová.