Krimi Regióny Košice Top

Desivé DETAILY vraždy manželov v Ruskove: Po oslave krutá SMRŤ, TOTO sa dialo krátko pred tragédiou! Šokovaní susedia prehovorili o Vladovi a Jarke

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR - Trnavský kraj

RUSKOV – V obci Ruskov na východe Slovenska boli v pondelok v jednom z domov objavené dve osoby bez známok života. Išlo o 63-ročného muža a 61-ročnú ženu, ktorí mali strelné poranenia v oblasti hlavy a brucha. Teraz sa na povrch dostávajú ďalšie desivé detaily.

Polícia vedie v prípade trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy a zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. “Strelná zbraň, ktorá bola nájdená v blízkosti tiel nebohých osôb, bola zaistená a zaslaná na kriminalisticko-expertízne skúmanie,” uviedla hovorkyňa KR PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

Zastrelených manželov mal nájsť vlastný syn

Podľa zistení portálu Pluska išlo o 63-ročného Vladimíra a 62-ročnú Jarku. Manželský pár žil v obci Ruskov celý svoj život a občania ich veľmi dobre poznali. Vyjadrovali sa o nich ako o slušnej a nekonfliktnej rodine. Mali jednu dcéru a dvoch synov a práve jeden zo synov mal nebohú dvojicu objaviť. Prerábal si totiž dom v spoločnom dvore.

Ilustračné foto. ZDROJ: MV SR

Vladimír mal mať rôzne zdravotné problémy, dokonca aj rakovinu, no aj napriek tomu išlo o ochotného muža, ktorý rád pomohol susedom a známym. Celý život pracoval ako vodič nákladných vozidiel. Týždeň pred tragédiou oslavoval svoje 63. narodeniny. „Veľké nešťastie. Ani týždeň neprešiel a už je na druhom svete,“ uviedol pre Plusku jeden z obyvateľov obce.

Jarka sa krátko pred streľbou bavila so susedom

Nebohú Jarku v dedine veľmi dobre poznali, pretože dlhé roky pracovala ako poštárka. Približne hodinu až dve pred tragédiou sa rozprávala so susedom a nič nenasvedčovalo tomu, čo sa udeje. „Rozprával sa s ňou. Tešila sa, že konečne sa vonku otepľuje a bude môcť tráviť slnečné a teplé dni v záhrade, pri kvetinách,“ priblížila Pluska.

Prípadom sa zaoberá polícia, pričom vyšetrovateľ pracuje s rôznymi verziami. V obci sa ale povráva, že Vladimír mal najskôr zastreliť svoju manželku a následne spáchať samovraždu. Držiteľom zbrojného preukazu pritom nebol.