Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Domáce Top

DESIVÉ VIDEO Medvedica VYBEHLA na cyklistov! ZÚFALÝ rev: TOTO ich zachránilo pred TRAGÉDIOU

Zdroj: TASR/AP, FB

STREDNÉ SLOVENSKO – Na strednom Slovensku došlo k ďalšiemu stretu ľudí s medveďmi. Tentokrát išlo o cyklistov, ktorým sa nebezpečné chvíle v lese podarilo zaznamenať na kameru. Včera to však nebol jediný stret s medveďmi. Medvedicu s mladými videli aj pri obľúbených kúpeľoch.

Cyklisti Jakub a Martin vyrazili v stredu do lesa. Práve vo chvíli, keď si natáčali jazdu pri Kláštore pod Znievom (okres Martin), došlo k stretu s medveďmi. „Do lesa chodím už dlho. Jazdím tam celkom rýchlo. Vždy srandujem, že koľkokrát videl medveď mňa a ja jeho nie. No to neplatí, pokiaľ vám v lese skríži cestu medvedica s malým,“ napísal Jakub k videu.

Na záberoch vidieť, ako sa medvedica rozbehla k ním. Našťastie, podarilo sa ju odohnať, a to krikom a dvíhaním bicyklov. „Dnes sme vyviazli bez zranenia, či inej ujmy,“ dodal cyklista.

Ďalšia medvedica pri kúpeľoch

Včera pozorovali medveďov na strednom Slovensku aj v okolí kúpeľov. Na medvede upozornil starosta obce Brusno (okres Banská Bystrica) Igor Švec. „Na základe telefonátu občana našej obce bola spozorovaná medvedica s mláďatami za kúpeľnou plničkou smerom na kúpele,“ uviedol starosta na sociálnej sieti.

„Prosím vás o opatrnosť,“ vyzval starosta ľudí s tým, že výskyt medveďa bol nahlásený polícií.