Turecký vodič doplatil na svoju nezodpovednosť: Zadržali ho po zrážke s vlakom, ktorú spôsobil

HRONSKÝ BEŇADIK – Zrážku kamióna a osobného vlaku, ku ktorej došlo v sobotu v skorých ranných hodinách na nechránenom železničnom priecestí v Hronskom Beňadiku, v miestnej časti Psiare, spôsobil 37-ročný turecký vodič nákladného auta. Policajti ho na mieste zadržali. Informovala o tom banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti.

 

„Vodič kamióna nerešpektoval svetelnú signalizáciu a vošiel na priecestie, kde došlo k zrážke s prechádzajúcim osobným vlakom. Vozidlo zostalo prevrátené na bok. Ide o železničné priecestie, kde je aktuálne jazda nákladným vozidlám zakázaná dopravným značením,“ konštatovala polícia.

Podľa policajtov vo vlaku sa v čase nehody nachádzalo 50 osôb. Pri nehode sa okrem 58-ročného rušňovodiča, ktorého previezli do nemocnice, nikto iný nezranil. „Na mieste nehody sa stále pracuje, vykonávame neodkladné procesné úkony. Všetky bližšie okolnosti zrážky sú predmetom jej ďalšieho vyšetrovania. Požitie alkoholu u vodiča nákladného vozidla ani u rušňovodiča sa nezistilo,“ dodala polícia.

Ako pre TASR spresnila hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Ria Feik Achbergerová, k zrážke došlo približne o 5.40 h. „Ide o priecestie, ktoré je vybavené svetelným zariadením, ale bez závor,“ uviedla. Na trase Hronský Beňadik – Kozárovce zabezpečili náhradnú autobusovú dopravu. Železničnú dopravu v tomto úseku obnovili od 11.30 h.

Viac o téme: Hronský Beňadik, kamión, priecestie, vodič, zadržanie, zrážka

Súvisiace články