Doposiaľ vyslalo ambulancie na šesť zásahov v súvislosti s voľbami

BRATISLAVA – Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR vyslalo v sobotu do 16.00 h ambulancie rýchlej lekárskej pomoci (RLP) a rýchlej zdravotnej pomoci (RZP) na šesť zásahov v súvislosti s konaním prezidentských volieb. TASR o tom informovala hovorkyňa OS ZZS SR Petra Klimešová. „Na tiesňovú linku sme prijali volanie o zdravotných problémoch ženy vo volebnej miestnosti v obci Tašuľa v Košickom kraji. Zásah aktuálne prebieha,“ uviedla Klimešová.

 

Tiež vyslali posádku do volebnej miestnosti v obci Bernolákovo pre závrate k 66-ročnej žene, ktorú následne previezli do nemocnice na bratislavské Kramáre. Ambulancia bola vyslaná aj do základnej školy v Galante k 77-ročnej žene, ktorá utrpela úraz hornej končatiny a pleca po páde. „Záchranári ju po prvotnom ošetrení transportovali do nemocnice v Galante,“ dodala hovorkyňa.

Ďalej vyslali posádku do domu kultúry v Senici k 42-ročnému mužovi s epileptickým záchvatom. Pacienta záchranári transportovali do nemocnice v Skalici. „Ambulancia smerovala aj do volebnej miestnosti v Košiciach-Juh k 79-ročnej pacientke s kolapsom, ktorá utrpela povrchové poranenie hlavy. Transport do nemocničného zariadenia odmietla,“ uviedlo OS ZZS. Záchranári zasahovali aj vo volebnej miestnosti v Martine u 77-ročnej pacientky s kolapsom, ktorá bola po ošetrení prevezená do nemocnice.

Viac o téme: prezidentské voľby 2024, voľby 2024, záchranári

Súvisiace články