Regióny Bratislava Senec Top

DOPRAVNÝ KOLAPS Bratislavy: Od rána sú v meste a okolí hodinové kolóny aj úplne neprejazdné cesty

ZDROJ: TASR - Miroslav Košírer

BRATISLAVA – Kolóny, kolóny a ešte väčšie kolóny. Dopravná situácia na príjazdových cestách do Bratislavy bola v pondelok ráno katastrofálna a to je ešte milé slovo. To, čo sa predpokladalo a avizovalo sa naplnilo hneď v prvý pracovný deň po prázdninách a dovolenkách.

 

Cesta zo Senca do Bratislavy trvá v normálnom režime maximálne 15 minút, v pondelok 6.septembra to bolo vyše hodiny a to ste sa dostali iba na úroveň Zlatých pieskov, respektíve ďalšie okrajové časti mesta. To isté platilo smerom od Šamorína cez Dunajskú Lužnú alebo Most pri Bratislave, z Bernolákova a Ivanky pri Dunaji, z Vrakune alebo smerom od Pezinka. Jednoducho skončili dovolenky, prázdniny, začal školský rok a doprava totálne skolabovala. Aby situácia bola ešte čarovnejšia na cestách neexistovala žiadna regulácia na kritických miestach. Ak ste chceli dostať deti do školy na ôsmu hodinu alebo ste mali v tom čase naplánované stretnutie v práci, či iné povinnosti, tak ste do auta museli sadnúť niečo po šiestej ráno. Inak to chcelo extrémne nervy za volantom. Čakať totiž hodinu a viac v aute, aby ste sa vôbec dostali aspoň na začiatok Bratislavy je nenormálne.

Galéria
Kolóna vozidiel Ivanka pri Dunaji. ZDROJ: zoznam.sk
Kolóna vozidiel Bernolákovo. ZDROJ: zoznam.sk
navigate_before
navigate_next

„Ak si policajti myslia, že všetko bude mať iba pokojný priebeh a ľudia budú dostatočne trpezlivý, tak sú na veľkom omyle. Raz niekomu prasknú nervy a budú tu väčšie problémy ako sú kolóny. Môžu sa hanbiť, že niečo takéto je ešte dnes možné,“ povedal jeden z rozčúlených vodičov z Dunajskej Stredy. „Stojím na ceste už takmer hodinu, prešiel som dva kilometre a ešte som nevidel ani len policajta na bicykli, že by išiel okolo a niečo chcel riešiť. Veziem tri deti do školy a už sme volali, že prídeme tak na tretiu hodinu. Bude im ospravedlnenky vypisovať dopravný inšpektorát alebo policajný prezident? Neskutočné, čo sa tu deje,“ dodal ďalší vodič zo Senca. Fakt, ktorý avizoval už aj minister dopravy Andrej Doležal, že v Bratislave a okolí budú šoféri potiť krv. Diaľnica D1D4 bude možno hotová až o päť rokov, takže Bratislava si môže so svojimi obyvateľmi pokojne zahrať ruskú ruletu. Bude to totiž iba horšie.