Regióny Prešov Kežmarok Top

VIDEO Rukojemnícka dráma v Kežmarku skončila zadržaním muža. Hrozí mu doživotie

Rukojemnícka dráma skončila zadržaním muža. Zdroj: TASR / Milan Kapusta

KEŽMAROK – Rukojemnícka dráma, ku ktorej došlo v stredu (17. 2.) večer v jednom z obchodných domov v Kežmarku, skončila približne po siedmich hodinách vo štvrtok ráno. Muž, ktorý zadržiaval v jednom z obchodných domov ženu, skončil v rukách polície. TASR to potvrdil svedok z miesta činu.

 

Policajní vyjednávači s ním komunikovali niekoľko hodín. “Napokon sa ženu podarilo dostať približne o 00.30 h do bezpečia a o hodinu na to vyviedli i muža, ktorý ju mal zadržiavať,” uviedol svedok Milan.

Muž mal ešte predtým, než sa presunul do obchodného domu, v jednej z bytoviek v meste usmrtiť svojich rodičov. Hasiči tam zasahovali pre únik plynu.

Podozrivému 41-ročnému Kežmarčanovi hrozí doživotný trest odňatia slobody. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Prešove Daniel Džobanik.
“Muž mal zavraždiť svojich rodičov v ich spoločnom byte a následne sa presunul do blízkeho obchodného domu. Tam zobral ako rukojemníčku 40-ročnú ženu, ktorú ohrozoval nožom a zabarikádoval sa s ňou do skladu, pričom požadoval splnenie jeho požiadaviek. Rukojemnícka dráma trvala dlhé hodiny. Na mieste zasahovali policajti Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva PZ v Prešove, policajti Okresného riaditeľstva PZ Kežmarok a ďalšie zložky Krajského riaditeľstva PZ v Prešove vrátane vyjednávačov,” uviedol Džobanik s tým, že vzhľadom na závažnosť situácie boli na miesto privolaní príslušníci Útvaru osobitného určenia Prezídia PZ – Lynx Commando.
“Po niekoľkých hodinách sa policajtom podarilo dostať ženu do bezpečia a páchateľa zadržať,” dodal krajský policajný hovorca. Prípad vyšetruje krajská kriminálka v Prešove.