Spoločnosť Domáce GPlus Top

Dušičky zatvoria všetky supermarkety. Pozrite sa, kedy budete môcť opäť nakupovať

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Čas spomienky na zosnulých je za rohom. Popri zaobstarávaní najkrajších vencov, kytíc a kahancov by ste si ale rozhodne nemali zabudnúť aj nakúpiť. Sviatok všetkých svätých zatvorí supermarkety či potraviny na 24 hodín. Glob.sk prináša prehľadný rozpis otváracích hodín počas prichádzajúcich sviatkov.

 

Sviatok všetkých svätých (1.11.2019) a Pamiatka zosnulých (2.11.2019) zatvoria všetky slovenské banky. Výnimkou nebudú ani úrady ako daňový, colný či okresné. Služby Slovenskej pošty v piatok taktiež nevyužijete. Sviatky sa ale nedotknú prevádzky čerpacích staníc. Fungovať budú podľa bežných otváracích hodín.

Zmena otváracích hodín počas dušičkových sviatkov. Zdroj: Glob.sk

Čo najkrajší hrob

Ako to už býva zvykom, počas Sviatku všetkých svätých zaplavia cintoríny obrovské množstvá kahancov, sviečok či kvetov. Cena kahancov sa pritom pohybuje od 0,99 eur do 3 eur. Záleží od farby, typu a prevedenia. Zohnať náplne do už použitých kahancov skutočne v týchto dňoch nie je žiaden problém. Cena sa líši v závislosti od dlhotrvajúceho efektu ohňa či od veľkosti náplne. 

Aj drogérie svoj tradičný tovar obohatili aj o ,,dušičkové produkty”. Cena kahancov sa od tých v supermarketoch líši minimálne. Tie lacnejšie kúpite už aj za 0,72 eur. Cenové rozpätie rôznorodých náplní sa pohybuje v takýchto prevádzkach od 0,33 eur do 1 eura.

Zmena otváracích hodín počas dušičkových sviatkov. Zdroj: Glob.sk