Regióny Bratislava Trenčín Top

EXKLUZÍVNE: Ťažká SPOVEĎ Moniky JANKOVSKEJ: “Musím sa zabiť! Zabil sa Lučanský a jeho rodina mala pokoj”

BRATISLAVA – Monika Jankovská prehovorila najhorších chvíľach svojho života! Bývalá štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti SR a sudkyňa odkryla hrozné zážitky zo svojho života. Tie odštartovali  a jej psychické problémy, ktorými trpí dodnes. Nadávky ľudí pod balkónom ako skap opička, zhniješ v base, alebo slovné útoky na jej synov, že sú “ku..y smerácke jednoducho nezvládla a začal sa jej vyše dvojročný maratón psychiatrických vyšetrení.

 

Obrovský záujem médií vyvolala akcia Búrka v auguste 2019, ktorú odštartovalo odobratie mobilu Monike Jankovskej políciou. V tej chvíli sa začal hon na čarodejnice. “Pod balkónom bytovky, kde bývame, vykrikovali cudzí ľudia: ´Skap konečne ty opička, zhniješ v base´,” prezradila Monika Jankovská. Spomína aj vulgárne slovné útoky na jej synov. “Vynadali im, že k..vy smerácke!” ťažko zvládala nadávky na jej synov. Ona už vtedy prestala vychádzať z bytu. Keď potrebovala lekára, prišiel k nej domov. Práve na jeho odporúčanie a aj naliehanie synov začala pravidelne navštevovať psychiatra, ktorý jej vypísal lieky a u ktorého sa lieči dodnes. Do jeho ambulancie ju vozia synovia. “Sama som nedokázala nič urobiť, iba som ležala a triasla sa,” priznáva.

Monika Jankovská.
Zdroj: TASR / Ján Krošlák

Domová prehliadka

Policajti prišli v januári pred 6.00 hodinou ráno. “Zvláštne bolo, že keď prišli a začali búchať, už tam boli novinári. Ja som sa snažila byť úplne pokojná,” opisuje ťažké chvíle. Bolo jej jasné, že pravdepodobne pôjde do väzenia. “Od toho dňa som si dávala každý deň budík na 5.00 hodinu, čakala som, či ma vezmú alebo nie,” popisuje neistotu, ktorú pociťovala každý deň po dobu 3 až 4  mesiacov, pretože to, že ju zadržia, čakala už pred domovou prehliadkou.

ŠOKUJÚCE DETAILY spoza MREŽÍ! Takto vyzeralo OSOBNÉ PEKLO Moniky Jankovskej

No a 11. marca 2020 si po ňu naozaj prišli. “Rozlúčila som sa s deťmi, dali mi putá a odviedli ma na výsluch do Nitry,” popisuje Jankovská s tým, že tam bolo viac sudcov aj  advokátov. Následne ju previezli na Ústavný súd do Košíc. “V cele policajného zaistenia som bola dve noci, celú noc tam svietila neónka,” priznáva a ďalej opisuje čo sa dialo. “Hneď v prvý deň som dostala menštruáciu, čo som už nečakala. Ten policajt mi nedovolil ani osprchovať sa,” šokovalo ju takéto poníženie. Ďalší šok, tentokrát pozitívny, prišiel výmenou služieb. “Druhý policajt mi dovolil osprchovať sa a dokonca mi dal svoje mydlo a aj plachtu na utretie,” prezradila.

Moniku Jankovskú po prepustení na slobodu opätovne zadržali.
Zdroj: Zoznam.sk / Maarty

Syn rozširuje koronu!

Monika Jankovská po prevezení do Banskej Bystrice pred sudcu pre prípravné konanie. “Keď sudca rozhodol, že mňa aj ostatných berie do väzby, prišiel ku mne jeden z policajtov a začal na mňa vrieskať, že môj syn rozširuje koronu!” hovorí. Nevedela vôbec o čo ide, vysvetlil jej to až jej advokát. Jej synovia prišli za mamou do Banskej Bystrice, stalo sa však nešťastie a mladšieho z nich zrazilo auto. “Ostal ležať a niekto povedal, že: “To je Jankovskej syn”, toľko ľudí nad ním stálo, ale nikto nepomohol!” Až jej starší syn, keď to uvidel, zavolal záchranku. Strašné chvíle však pokračovali. Cela bola špinavá, malá a tiekla tam iba studená voda. “Bola tam strašná zima, mala som modré pery,” spomína. V noci ju budili každú pol hodinu, búchali jej, aby sa pohla. “Potom ma budili trikrát za noc počas celého pobytu,” opisuje praktiky vo väzbe.

Monika Jankovská spolu so svojím obhajcom Petrom Erdösom pri Nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne, 26. mája 2021.
Zdroj: TASR

Prečo pokus o samovraždu?

Pri výsluchoch sa jej orgány činné v trestnom konaní vyhrážali, že ak neudá určitých ľudí, pôjdu po jej deťoch. “Potom zas, že ak budem vypovedať, pustia ma do Vianoc. Nevedela som čo robiť,” bála sa o synov. “13. januára 2021 si ma dal predviesť vyšetrovateľ z Bratislavy v inej veci a prišiel aj prokurátor Kysel. Povedal, že som im nedala ľudí, ktorých chceli a nepriznala som sa na 100 percent tak, ako to chcel vyšetrovateľ a dozorový prokurátor, a tak pôjdu po mojich deťoch, rodine, preveria firmy bývalého manžela,” prezradila ich konanie voči nej. Vtedy sa rozhodla.

“Musím sa zabiť! V decembri sa zabil Lučanský, zastavili trestné stíhanie a jeho rodina mala pokoj,”

Vysvetlila Jankovská svoje nasledujúce konanie, kedy sa pokúsila o samovraždu nazbieranými liekmi. Po tomto čine ju previezli na Jednotku intenzívnej starostlivosti v  Banskej Bystrici. Na druhý deň ju previezli do nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne. “Bola som na psychiatrii. Prepustili ma a vzápätí opäť zadržali. Zrútila som sa,” priznáva Jankovská, ktorá opäť skončila v civilnej nemocnici na psychiatrii, a to asi po dobu 10 dní. Následne opäť putovala do väzby do Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne.

Pokus o samovraždu Moniky Jankovskej vo väzbe.
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

V pohodičke doma?

Dňa 26. mája 2021 Moniku Jankovskú definitívne pustili. “Bývam doma, raz príde jeden syn, raz druhý,” rozpráva. Trápia ju však nočné mory a stále sa lieči u psychiatra. Berie lieky na upokojenie, ale aj na spanie. “Aj keď zaspím, v noci sa zobudím a vidím Juhásza ako ma berie do väzby, ako sa usmieva…” opisuje ťažké sny.

“Snívalo sa mi, že ma Kysel zastrelil a toto stále dookola. Ako mi Kysel vraví, že “klamali ste, nepustíme vás, pôjdeme po vašich deťoch!”

Na záver priznáva a posudok znalkyne to aj potvrdzuje, že má stále samovražedné myšlienky, ale myslí na to, že to nemôže urobiť svojim deťom.

Monika Jankovská so svojím obhajcom v deň jej prepustenia.
Zdroj: TASR