Exriaditeľ Tománek z Čistého dňa pracuje v ďalšom resocializačnom zariadení. Štát to nerieši

BRATISLAVA – Kauza resocializačného zariadenia Čistý deň obletela Slovensko rýchlosťou svetla. Dochádzať v ňom malo k zneužívaniu maloletých dievčat. Zverencom sa zároveň mali tiež podávať drogy. Na čele tejto organizácie stál ako riaditeľ  Peter Tománk. Ten aktuálne pracuje v ďalšom resocializačnom zariadení, kde o jeho minulosti vedia, avšak štát to nerieši. Ako prvý priniesol informáciu Nový čas.

 

Bývalý riaditeľ resocializačného zariadenia Čistý deň Peter Tománek prišiel o svoju prácu po tom, čo na verejnosť prenikli svedectvá zverenkýň o ich údajnom sexuálnom zneužívaní. Napriek obrovskému škandálu si Tománek našiel prácu v resocializačnom zariadení COR Centrum v Krupine. Podľa informácií Nového času má pracovať na pozícii radového zamestnanca už niekoľko mesiacov. V tejto neziskovej organizácii sa liečia ako deti, tak aj dospelí.

Ľahostajnosť štátu

Resocializačné zariadenie v Krupine dostalo len nedávno od štátu dotáciu vo výške 375-tisíc eur. Rezort práce vie aj o tom, že v ňom pracuje Tománek, situáciu však nerieši.  „Aj v tomto prípade dané zariadenie akreditačnej komisií zároveň predložilo všetky potrebné osvedčujúce doklady o splnení kvalifikačných predpokladov, praxe a najmä bezúhonnosti daného zamestnanca. Podľa dokladov sa jedná o pozíciu radového zamestnanca v akreditovanom zariadení, ktoré vykonáva resocializačný program pre plnoleté osoby, teda tzv. dobrovoľných dospelých klientov,“ reagoval rezort práce pre Nový čas.

Peter Tománek bol riaditeľom resocializačného zariadenia Čistý deň. Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

Kočner ťahal za nitky

Osoba Mariana Kočnera sa skloňuje aj v spojitosti s resocializačným zariadením Čistý deň. ,,Úradovať” v ňom mal prostredníctvom exriaditeľovej manželky Zuzany Tománkovej Mikovej. Kočner s Tománkovou absolvoval aj plavbu luxusnou jachtou v Chorvátsku a pomáhal jej s riešením kauzy po prevalení.

To však nie je jediná spolupráca, ktorú manželia Tománkovci mali mať s mafiánskym podnikateľom. Z dát medzinárodnej siete investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project vyplýva, že Tománek adresoval Kočnerovi súkromnú správu z činnosti v Čistom dni. Ďalej mal poslať Kočnerovi dokument, v ktorom podrobne rozpísal, ako má polícia vypočúvať klientku Tamaru z resocializačného zariadenia. Vyšetrovateľ mal na výsluchu následne položiť dievčaťu rovnaké otázky, aké boli v dokumente. Dôkazy sa našli v Kočnerovom telefóne.

Kočner pomáhal manželom Tománkovcom po prevalení kauzy Čistý deň. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Mohlo by vás zaujímať:

Viac o téme: Čistý deń, drogy, jachta, Marián Kočner, Organized Crime and Corruption Reporting Project, Peter Tománek, plavba, pomoc, resocializačné zariadenie, správy, vypočúvanie, zneužívanie, Zuzana Tománková Miková, zverenkyne

Súvisiace články