Politika Domáce

Farmársku stranu Máme toho dosť! zaregistrovali na ministerstve vnútra

Patrik Magdoško je známy vďaka farmárskym protestom. Zdroj: TASR – Jaroslav Novák

BRATISLAVA – Ministerstvo vnútra dnes zaregistrovalo stranu Máme toho dosť!, ktorú založili organizátori minuloročných protestov farmárov. Vyplýva to z registra politických strán a hnutí zverejneného na internetovej stránke ministerstva.

 

Zástupcovia poľnohospodárov o úmysle založiť stranu informovali ešte v auguste. „Nechceme byť však len agrárnou stranou, ale chceme osloviť všetkých, ktorí toho majú ozaj dosť v tomto štáte, čo sa týka korupcie, nefunkčného zdravotníctva, súdnictva, školstva, drancovania lesov a podobne,“ uviedol vtedy člen prípravného výboru vznikajúcej strany Patrik Magdoško. Ďalšími členmi prípravného výboru boli farmári František Oravec a Jaroslav Jánoš.

Oravec v auguste zdôraznil, že poľnohospodári sa chcú zamerať na agroproblematiku, ochranu životného prostredia, lesov, vôd, ale i ďalšie témy celospoločenského významu s dôrazom na boj proti korupcii. S farmármi spolupracujú aj ich maďarskí kolegovia z juhu, ktorí podľa nich tiež dlhodobo poukazujú na neriešené problémy v agrosektore. „Sme otvorení spolupráci so všetkými iniciatívami, ktoré v poslednom období prejavovali nevôľu s týmto systémom na Slovensku,“ doplnil vtedy Jánoš.