Spoločnosť Domáce

Finančná polícia zasahuje na väčšine Slovenska. Pre podvody za sedem miliónov eur

Zdroj: FB Polícia Slovenskej republiky

BRATISLAVA – Takmer po celom Slovensku zasahuje v piatok od skorého rána finančná polícia. Zadržala už 14 osôb. Dôvodom sú podvody za sedem miliónov eur. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Polícia zasahuje takmer vo všetkých krajoch. Vykonáva domové prehliadky a prehliadky iných priestorov. “Ide o akciu s krycím názvom “Festival”, na ktorej sa zúčastňuje viac 100 policajtov,” spresňuje polícia.

Zadržaných 14 osôb je podozrivých zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti. Škoda spôsobená touto trestnou činnosťou mala byť vo výške sedem miliónov eur.

Vyšetrovateľ finančnej polície vedie od decembra 2017 trestné stíhanie pre skrátenie dane v 25 skutkoch. Týka sa bratislavskej obchodnej spoločnosti a jej daňových priznaní za roky 2015 a 2016. V nich mali byť zahrnuté aj fiktívne faktúry rôznych dodávateľov. Došlo ku skráteniu dane vo výške viac ako 6,9 milióna eur.

“Vykonávame viaceré domové prehliadky, kancelárskych priestorov a garáže,” spresnila polícia. Akciu “Festival” realizuje momentálne v Piešťanoch, Partizánskom, Bratislave, Žiline, Svidníku, Novom Meste nad Váhom, Košiciach, Čadci, Stropkove a Michalovciach. “O väzbe sa bude rozhodovať až po vykonaní potrebných procesných úkonoch,” podotkla polícia.