Regióny Nitra Komárno

FOTO DESIVÉ MOMENTY v Komárne: Polícia zadržala muža, ktorý HROZIL VÝBUCHOM na Košickej ulici

KOMÁRŇANSKÍ KRIMINALISTI DO DVOCH HODÍN CHYTILI 19 ROČNÉHO MLADÍKA, KTORÝ SA VYHRÁŽAL, ŽE KEĎ V KOMÁRNE NA KOŠICKEJ ULICI UVIDÍ POLICAJTA ALEBO HASIČA, TAK JEDEN Z VCHODOV BYTOVKY VYBUCHNE
Foto: FB Polícia SR - Nitriansky kraj

KOMÁRNO – Komárňanským policajtom sa podarilo vypátrať páchateľa, ktorý sa v piatok (14. 7.) večer vyhrážal explóziou v Komárne. Muž oznámil na linku 112, že ak uvidí policajta alebo hasiča na Košickej ulici, tak jeden z vchodov vybuchne. Na miesto sa okamžite presunuli policajti, psovod so služobným psom, pyrotechnici a plynári. “Obyvatelia dvoch bytových vchodov boli evakuovaní, pričom v jednom z vchodov bola vykonaná aj kontrola bytov s negatívnym výsledkom,” informovala polícia.

 

Komárňanským policajtom sa podarilo v priebehu dvoch hodín zadržať podozrivého 19-ročného mladíka. “Ten sa ku skutku priznal a oľutoval ho. Následne bolo zistené, že sa trestného činu šírenia poplašnej správy dopustil už minulý rok. V decembri na linke 112 oznámil, že keď v obchodnom dome na Hadovskej ceste uvidí policajta alebo hasiča, tak obchod vybuchne. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Komárne mužovi vzniesol obvinenie pre trestný čin šírenia poplašnej správy,” doplnila polícia.